НОВИНИ

На Рівненщині розвиватимуть освіту без бар’єрів

В Україні пропонують розвивати систему освіти для дорослих та відкрити у вишах центри підтримки студентів, які будуть надавати послуги адаптації тим людям, які мають особливі освітні потреби.

Детальніше про це розповідає Час-Дій. 

Головна мета цих заходів – створити рівні можливості та вільний доступ до освіти для всіх, незалежно від віку або стану здоров’я.

Коментар: “Ми розглядаємо безбар’єрність, як філософію, що відкриває вільний доступ не лише для людей з інвалідністю, але й літніх людей, молоді, жінок, батьків з маленькими дітьми до освіти. Тобто створює рівні можливості для всіх для навчання та розвитку”, – зазначає провідна експертка проєкту, голова громадської організації “Безбар’єрність” Тетяна Ломакіна.

Експерти розробили пакет ініціатив, який покликаний створити умови для навчання протягом усього життя і отримання необхідних знань у доступний та зручний спосіб.

Наприклад, пропонується розвивати систему Університетів третього віку для літніх людей. Також планується створити вебресурс, де навчальні матеріали таких університетів будуть у вільному доступі. Щоб літні люди мали можливість навчатися з дому. Це дозволить людям на пенсії не замикатися у чотирьох стінах, спілкуватися, залишатися активними членами суспільства.

Коментар: На Рівненщині функціонує чотири “Університети третього віку” – своєрідні проєкти підтримки та турботи про людей старшого віку. Вони діють на базі Рівненського, Здолбунівського, Дубенського, Козинського соціальних центрів. Заклади дають змогу слухачам навчитися новітнім технологіям в різних напрямах та упевнено почуватися в сьогоденні”, – зазначає директор департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Юлія Шигорева.

Навчання для людей похилого віку проводиться безкоштовно. До організації навчання залучаються соціальні фахівці, медики, юристи, краєзнавці, працівники Пенсійного фонду, служби зайнятості, студенти, волонтери.

Окрема увага приділяється розвитку неформальної освіти. Створенню курсів, тренінгів, освітніх платформ, які зроблять актуальні знання доступними для всіх охочих. Зокрема, пропонується поширювати практики неформальної професійної освіти на підприємствах. Тобто доросла людина зможе протягом усього життя отримувати нові навички, актуальні знання, за потреби швидко змінювати професію та залишатися конкурентоспроможною на ринку праці.

У кожному ЗВО пропонується створити центри підтримки студентів, які будуть надавати послуги соціальної адаптації. До прикладу, такі центри допомагатимуть абітурієнтам з особливими освітніми потребами на етапі вступу та далі надавати їм соціальну та психологічну підтримку.

Це частина ініціатив, які пропонує запровадити Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні в напрямку розбудови системи освіти, доступної для всіх громадян. Стратегія розробляється в межах ініціативи Олени Зеленської та має на меті зробити безбар’єрність новою суспільною нормою. Вже у квітні фінальну версію Стратегії винесуть на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України.

Джерело: пресслужба РОДА

Читайте також: В Україні сироти зможуть отримати житло поза чергою

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Суперкомп’ютер назвав шанси збірної України на Євро-2024

Збірна Італії з футболу не зможе відстояти титул найсильнішої команди Європи, який вона здобула на…

2 години ago

Встигніть висадити помідори до цієї дати: хитрість для величезного врожаю

Помідори, як культура для вирощування, точно потрапляють у лідируючі позиції на городі у кожного дачника.…

2 години ago

63% українців підтримують заборону УПЦ (МП) в Україні – КМІС

63% опитаних українців вважають, що Українська православна церква московського патріархату повинна бути повністю забороненою в…

2 години ago

Коли заморозки покинуть Україну: синоптик назвала точну дату

З 8 травня на погоду в Україні впливатиме антициклон, тому опади припиняться, але похолоднішає до…

3 години ago

На фронті загинув наймолодший оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич

На війні загинув 21-річний Назарій Гринцевич з позивним «Грінка». Він був наймолодшим оборонцем «Азовсталі» в…

3 години ago

Мобілізація студентів у травні 2024: кого можуть призвати і чи випустять за кордон

16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію №10449, який набуває…

3 години ago