МВФ висунув нові умови для України: що треба виконати

event 16:40 Понеділок 25 Травня 2020 НОВИНИ

Україна може отримати перший транш нового кредиту від МВФ вже найближчими тижнями. Загальна сума становитиме $5 млрд, а перша порція позики – $1,9 млрд.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

У новому меморандумі, прописали необхідність змінити статут Нафтогазу, закон про банки та процедуру відбору членів Вищої ради правосуддя.

Деталі: Про це заявило видання “Українські новини”, в розпорядженні якого опинився проєкт меморандуму. Офіційно ж зміст документа, за домовленістю з МВФ, до його затвердження Радою директорів не розкривається.

В енергетичному напрямі для отримання другого траншу насамперед необхідно буде змінити статут НАК “Нафтогаз України” відповідно до норм Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Йдеться про перегляд змін статуту, які в березні 2019 року затвердив Кабінет міністрів Володимира Гройсмана.

У судовому напрямі на законодавчому рівні знадобиться змінити процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

У напрямі фіскальної політики щодо митниці та податкової потрібно до осені розробити механізм, який дозволив би з 2021 року Державній податковій службі та Державній митній службі працювати як єдиним юридичним особам. Поки кожне територіальне управління податкової та митної служб діє як окрема юрособа.

У банківському напрямі до літа Нацбанк має затвердити план роботи з проблемними активами держбанків. Крім того, потрібно буде посилити процедуру врегулювання та ліквідації заборгованості пов’язаних осіб.

В антивірусному напрямі навесні 2021 року запланований аудит коштів держбюджету, які були витрачені на боротьбу з COVID-19.

Коментар:Загалом, жодна з умов не виглядає проблемною для виконання. Це підтвердили агентству й кілька співрозмовників – і ті, що безпосередньо брали участь у підготовці меморандуму з МВФ, і ознайомлені зі змістом документа“, – йдеться в публікації.

Джерело: сайт Obozrevatel

Читайте також: “Суперпоширювачі COVID-19”: хто ці люди та чим вони небезпечні?

Теги:
Останні новини
11.08.2020, Вівторок
10.08.2020, Понеділок
09.08.2020, Неділя
08.08.2020, Субота
07.08.2020, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward