Міжнародний день безпечного Інтернету

Цей Міжнародний день був впроваджений у 2004 році в рамках програми Єврокомісії “Безпечний інтернет”. Його мета – пропаганда більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій, особливо серед дітей та молоді в усьому світі.
Міжнародний день безпечного Інтернету гарно описує подія, яка сталась рівно два роки тому – хакери виклали у мережу особисті дані 20 тисяч співробітників ФБР і 9 тисяч працівників міністерства внутрішньої безпеки США. Що вже говорити про звичайних людей, які ставлять паролі зі своїми датами народження і першими буквами алфавіту, викладають фотографії квитків з штрих-кодами і так далі.
Усі хто користуються соц. мережами повинні пам’ятати, що ніякі паролі не захистять їх особисту інформацію та дані , якщо їх хтось захоче дістати. Тож, якщо ви не хочете, щоб щось небажане спливло в загальному доступі, це краще нікуди не викладати. Також, потрібно завжди сортувати інформацію, яку ви щодня бачите в стрічці новин, ми вже писали, як не стати жертвами фейків та маніпуляції.
Гострою є тема безпеки дітей у віртуальній мережі. “Дітям там небезпечно”, бо порнографія, жорстокість, насильство, неконтрольовані комунікації, відсутність культури спілкування і тому подібне. Сьогодні батькам варто проводити виховну роботу та пояснювати дитині, як поводитися в Інтернеті, куди клікати, куди ні, що і де можна побачити і як на це слід реагувати. Так само, як пояснювати чаду правила переходу через дорогу.
Ось декілька порад, які зроблять ваше перебування у мережі безпечнішим:
- Встановіть паролі на: ноутбук, планшет та смартфоні. Використовуйте сканер пальця, якщо він є. Все це вбереже ваші особисті дані від сторонніх очей;
- переконайтеся, що ваші паролі надійні всюди. Гаджети, акаунти, інтернет-банкінг. Старайтесь змінювати паролі раз в декілька місяців та по можливості не повторюйте їх, обов’язково вмикайте подвійну аутентифікацію;
- розкажіть своїм дітям, що таке Інтернет і чому він такий же безпечний;
- не переходьте за підозрілими посиланнями, не залишайте свої логіни-паролі та банківські дані де попало, що не качайте файли з першого-ліпшого сайту і будьте уважні.
Читайте також: Інструкція з порятунку від зимової хандри

Скільки українців збирається в церкву на Великдень – опитування

Гороскоп на 31 жовтня: що чекає на Риби, Терези та інші знаки зодіаку
