Понеділок 26.10.2020

-:-

“Майже не відчувають хворобу”: чому діти хворіють на коронавірус рідше та легше

event 21:43 Вівторок 22 Вересня 2020 ПОДІЇ

Лікар-інфекціоністка розказала, чому діти хворіють на коронавірус рідше та легше.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Згідно зі статистикою, діти значно менше інфікуються коронавірусом і переносять хворобу в легшій формі, ніж дорослі. Цьому сприяють рецептори в дихальних шляхах і ще несформований імунітет.

Дитяча інфекціоністка із Кривого Рогу Світлана Куніцина розповіла, що коронавірус не оминає дітей, хоча, за статистикою, маленькі українці хворіють удвічі рідше, ніж дорослі.

Коментар: Ми бачимо, якщо частка дітей від усього населення 15%, а серед усіх хворих їх — 6%, то діти у порівнянні з дорослими хворіють удвічі менше, та все-таки вони хворіють. Є й зафіксовані летальні випадки серед дітей, причому, як серед малюків, так і серед підлітків“, — розповідає Світлана Куніцина.

Інфекціоністка каже, що причин того, що діти рідше хворіють і легше переносять коронавірус, кілька. Серед них — рецептори в дихальних шляхах, точніше, їхня відсутність, відсутність такої кількості хронічних захворювань, як у дорослих, і несформований імунітет.

Коментар: Тут різні спроби пояснень. Перше, у дітей звичайно немає такої кількості хронічних захворювань. Друге, вважається, що для проникнення коронавірусу в дихальні шляхи потрібні спеціальні рецептори на слизових оболонках дихальних шляхів, які нібито у дітей ще недорозвинені. Тобто, якщо їх, цих рецепторів, ще немає, або вони є, але у невеликій кількості, тож у вірусу немає можливості “причепитися” і далі проникнути в дихальні шляхи. Тому в дітей і рідше трапляються важкі форми, саме через дефіцит цих рецепторів“, — говорить Світлана Куніцина.

Вона також пояснює меншу кількість випадків інфікування коронавірусом серед дітей несформованістю імунної системи у дітей.

Джерело: сайт ТСН

Читайте також: Чому виникають затримки із отриманням результатів тестування на COVID-19

Останні новини
25.10.2020, Неділя
24.10.2020, Субота
23.10.2020, П’ятниця
22.10.2020, Четвер
21.10.2020, Середа
20.10.2020, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward