Лікар пояснив, чому шкідливо займатися самолікуванням

event 08:10 Середа 21 Квітня 2021 Здоров'я

Експерт попередив, чим може закінчитися самостійне приймання антибіотиків і препаратів від високого тиску.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Захворівши, багато людей не звертаються до лікаря, а починають займатися самолікуванням. Досить часто самостійно приймаючи рішення про вживання якихось ліків, люди помиляються з їх вибором і ризикують сильно нашкодити своєму організму. Про це розповів терапевт Мохамед Алі Вуада.

Коментар: У вас можуть бути хронічні захворювання, за яких протипоказано приймати ті чи інші лікарські засоби. Крім того, ліки можуть спричинити алергічні реакції“, — пояснив лікар.

Він підкреслив, що небезпечно без призначення лікаря приймати самостійно антибіотики. Адже їх приймання сприяє виробленню резистентності у патогенних мікробів.

Коментар:Може виникнути мультирезистентність, і надалі лікувати пацієнта буде просто нічим“, — попередив терапевт.

Розкритикував фахівець і практику інгаляцій із використанням “мірамістину” через небулайзер, назвавши подібне лікування шкідливим. Він нагадав, що в небулайзері змінюється структура багатьох препаратів і разом із цим змінюється їх дія.

Також найчастіше без призначення медиків люди самостійно вживають препарати для боротьби з високим тиском, що робити не можна.

Медик заявив, що препарати для лікування гіпертонії призначаються за результатами лікарських обстежень, які мають виконуватися системно. Самостійне вживання ліків сприяє лише тому, що симптоми заглушуються, а проблема, яка спричинила їх, залишається невиявленою, через це підвищується ризик можливих ускладнень, включаючи небезпечні для життя, наприклад, інсульт.

Також лікар зазначив, що певні ліки можуть бути несумісні — їх поєднання змінює ефекти від препаратів. Деякі засоби заборонені під час вагітності.

Лікування будь-якого серйозного захворювання ліками має проводитися тільки під контролем медика, резюмував експерт.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Степанов розповів, коли очікувати черговий спалах COVID

Останні новини
17.05.2021, Понеділок
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward