Лікар назвав три типи людей, які не захворіють на коронавірус

Імунолог Микола Крючков розповів про три типи людей, які мають найбільшу ймовірність не захворіти на коронавірус.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Перш за все найменшу ймовірність захворіти на COVID-19 мають люди із сильним імунітетом, а також не схильні до тромбозів.

  1. У людини дуже швидкий і сильний вроджений імунітет. Як стверджує лікар, за відносно невеликої вірусної дози такий імунітет спрацює на рівні верхніх дихальних шляхів і не дасть інфекції проникнути далі в організм. Якщо якісь клітини почнуть інфікуватися, то місцевий імунітет швидко зупинить цей процес.
  1. Людина заразилася, але в неї загалом сильна імунна відповідь

Коментар: Таке можливо, скажімо, у людей, які перехворіли сезонними коронавірусами (звичайні застуди). У них в організмі можуть зберегтися сильні, такі, що добре зв’язуються з “ворожими агентами” (антигенами), антитіла. Вони розпізнають ділянки нового коронавірусу, подібні із сезонними коронавірусами. Або імунні Т-клітини пам’яті, що залишилися від попередніх зустрічей із сезонними коронавірусами“, – зазначив Крючков.

  1. Організм загалом сильний, він не схильний до тромбозів, до неадекватних імунних реакцій

Коментар: Людина заразилася, імунна відповідь розвивається у звичайному порядку, але при цьому хвороба протікає або в легкій формі, або безсимптомно. Хтось може навіть не помітити, не звернути уваги. Наприклад, кашляв один – три дні, і все. При цьому інфекція була, і специфічний імунітет залишається“, – розповів експерт.

При цьому він підкреслив, що сьогодні вчені не можуть визначити, чи є якийсь певний генотип, за якого людина гарантовано не заразиться коронавірусом.

Джерело: сайт КП.ua

Читайте також: Оптимісти живуть довше песимістів, проте в загальному оптимізм не продовжує життя – дослідження

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: