Лікар назвав три типи людей, які не захворіють на коронавірус

event 09:55 П’ятниця 31 Липня 2020 ПОДІЇ

Імунолог Микола Крючков розповів про три типи людей, які мають найбільшу ймовірність не захворіти на коронавірус.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Перш за все найменшу ймовірність захворіти на COVID-19 мають люди із сильним імунітетом, а також не схильні до тромбозів.

  1. У людини дуже швидкий і сильний вроджений імунітет. Як стверджує лікар, за відносно невеликої вірусної дози такий імунітет спрацює на рівні верхніх дихальних шляхів і не дасть інфекції проникнути далі в організм. Якщо якісь клітини почнуть інфікуватися, то місцевий імунітет швидко зупинить цей процес.
  1. Людина заразилася, але в неї загалом сильна імунна відповідь

Коментар: Таке можливо, скажімо, у людей, які перехворіли сезонними коронавірусами (звичайні застуди). У них в організмі можуть зберегтися сильні, такі, що добре зв’язуються з “ворожими агентами” (антигенами), антитіла. Вони розпізнають ділянки нового коронавірусу, подібні із сезонними коронавірусами. Або імунні Т-клітини пам’яті, що залишилися від попередніх зустрічей із сезонними коронавірусами“, – зазначив Крючков.

  1. Організм загалом сильний, він не схильний до тромбозів, до неадекватних імунних реакцій

Коментар: Людина заразилася, імунна відповідь розвивається у звичайному порядку, але при цьому хвороба протікає або в легкій формі, або безсимптомно. Хтось може навіть не помітити, не звернути уваги. Наприклад, кашляв один – три дні, і все. При цьому інфекція була, і специфічний імунітет залишається“, – розповів експерт.

При цьому він підкреслив, що сьогодні вчені не можуть визначити, чи є якийсь певний генотип, за якого людина гарантовано не заразиться коронавірусом.

Джерело: сайт КП.ua

Читайте також: Оптимісти живуть довше песимістів, проте в загальному оптимізм не продовжує життя – дослідження

Теги:
Останні новини
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
10.05.2021, Понеділок
09.05.2021, Неділя
08.05.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward