НОВИНИ

Китай створює перешкоди для України у “війні безпілотників”

Китай з 1 вересня ввів обмеження на постачання цивільних дронів та комплектуючих. Це, у свою чергу, може вплинути на ситуацію в розв’язаній Росією війні проти України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

За даними Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), Україна на фронті щомісяця втрачає по 10 000 дронів. При цьому найпопулярнішими залишаються цивільні безпілотники китайських виробників DJI, EHang та Autel.

Ці дрони люблять фотографи та шанувальники активного відпочинку, але українські військові перетворюють їх на зброю для скидання вибухівки на позиції російських окупантів. Також популярні китайські FPV-дрони, які керуються за допомогою гарнітури віртуальної реальності.

Як вважає NYT, завдяки обмеженням Китай використовує прихований вплив на війну в Україні. Зокрема, в останні місяці китайські компанії скорочували продаж дронів та компонентів для безпілотників. У той час як Росія закупила у першому півріччі 2023-го дронів мінімум на 14,5 млн доларів. Через введені обмеження на початку вересня ситуація з поставками БПЛА погіршилася, пише видання.

Чи відмовляються китайські компанії від постачання дронів в Україну?

На даний момент ні, але у переважній кількості випадків вони вимагають створення мережі посередників на кшталт тих, які використовує Росія для обходу західних санкцій.

“Ми повинні винаходити все більш складні ланцюжки поставок. Ми повинні переконати китайські заводи допомогти нам із компонентами, тому що вони не раді нам допомагати”, – наводить NYT слова керівниці проекту Victory Drones Марії Берлінської.

Читайте також: У США затвердили тимчасовий бюджет без коштів для підтримки України

У той же час, засновник однієї з українських компаній розповів, що поки що отримує компоненти завдяки особистим зв’язкам з китайськими заводами. Згідно з офіційними даними митниці, останнім часом Україна отримала мільйони китайських безпілотників та комплектуючих. Більшість надійшла від європейських посередників, пише видання.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Забутий суперфуд: поживний щавель, який збагатить ваш раціон

Якщо ви хочете розширити свій вибір листової зелені на ринку, щавель – це зелень, яку…

4 години ago

Як правильно приготувати спаржу: 4 швидкі способи

Настав сезон спаржі – вишуканого овочу, сповненого корисних елементів та вітамінів. Спаржа готується дуже швидко,…

6 години ago

Шикарний блиск за 5 хвилин: цей простий трюк у душі зробить волосся, як у рекламі

Ви коли-небудь бачили волосся, яке так блищить, що схоже на дзеркало? Звичайно, так — у…

7 години ago

Через які помилки можна втратити урожай груш: не всі садівники знають

Груша – невибагливе дерево і при належному догляді за рослиною, плоди виростають смачними, соковитими та…

8 години ago

На Закарпатті жителька Ужгорода постане перед судом за організацію азартних ігор онлайн

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного проведення азартних ігор,…

9 години ago

Вдарив, а потім викрав телефон: поліцейські Дніпра оголосили підозру зловмиснику

Вчора ввечері, 16 травня, у Дніпрі 37-річний чоловік напав на 40-річного перехожого та відібрав у…

9 години ago