Хворі без симптомів COVID-19 ймовірно рідше передають вірус — вчені

event 16:43 П’ятниця 20 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Дані свідчать про те, що приблизно кожна 5 людина, яка захворіла на COVID-19, не відчуває жодних симптомів. При цьому люди, які не відчувають симптомів хвороби, рідше заражають інших. А також можуть швидше нейтралізувати вірус. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Зазначається, що дослідження, які проводилися на ранній стадії пандемії показали, що частота безсимптомних інфекцій може досягати 81%

Але за результатами нещодавнього аналізу 13 досліджень, в яких взяли участь 21 708 осіб, частота безсимптомних проявів становить 17%.

Автори аналізу визначили безсимптомних людей як тих, у яких не було ні одного з ключових симптомів COVID-19 протягом усього періоду спостереження.

При цьому автори аналізували лише ті дослідження, в яких за пацієнтами спостерігали протягом семи днів, як мінімум. Оскільки у більшості людей симптоми розвиваються протягом 7-13 днів.

Науковці зазначають, що безсимптомні люди на 42% рідше передають вірус, ніж люди з симптомами.

Крім того, в рамках дослідження, швейцарські вчені змоделювали поширення вірусу серед людей, що живуть разом. 

Вони повідомляють, що ризик передачі вірусу від безсимптомної людини іншим мешканцям становить близько чверті ризику передачі від людини з симптомами.

Мюге Чевік, дослідниця інфекційних захворювань з Університету Сент-Ендрюс з колегами також провели аналіз 79 досліджень і виявили, що у людей без симптомів початкове вірусне навантаження – кількість вірусних частинок, присутнє в мазку з горла, як і у  людей з симптомами. 

Але за їхніми спостереженнями, безсимптомні хворі  ймовірно швидше переборювали вірус і були заразними протягом коротшого періоду.

За словами науковиці, імунна система безсимптомних людей може швидше нейтралізувати вірус. 

Але це не означає, що у цих людей сильніша або стійкіша імунна відповідь – є свідчення того, що у людей з важкою формою COVID-19 спостерігався більш тривала відповідь антитіл.

Науковці наголошують, що безсимптомні люди повинні дотримуватися заходів, що знижують поширення вірусу, такі як соціальне дистанціювання, гігієна рук і носіння маски.

Варто зауважити, що два останні дослідження є перепринтами та ще не пройшли етапу рецензування. 

Джерело: сайт УП

Читайте також: У Фінляндії перейменують морозиво, щоб не ображати ескімосів

Останні новини
16.06.2021, Середа
15.06.2021, Вівторок
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward