Кардіологи розповіли, який тиск є нормальним для жінок

event 15:43 Субота 06 Березня 2021 ПОДІЇ

Нове дослідження показало, що у жінок діапазон здорового артеріального тиску відрізняється від аналогічного показника у чоловіків.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Американські вчені вивчили систолічний (верхній) артеріальний тиск і прийшли до висновку, що в той час як менш 120 міліметрів ртутного стовпчика може бути нормою для чоловіків, у жінок цей показник повинен бути менше 110 мм.

Коментар: “Отримані результати змінюють уявлення про норму кров’яного тиску. Завжди вважалося, що у чоловіків і жінок приблизно рівні показники, а насправді вони набагато відрізняються”, – сказала старший автор дослідження, кардіолог Сьюзан Ченг з інституту Лос-Анджелеса.

У дослідженні брали участь більше 27 тис. чоловік. В результаті з’ясувалося, що для жінок показники вище 110 міліметрів ртутного стовпа пов’язані з ризиком серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт, серцеву недостатність і інсульт, на відміну від чоловіків.

За словами Сьюзан Ченг, отримані дані мають далекосяжні наслідки, так як артеріальний тиск головний фактор ризику серцево-судинних захворювань. І якщо раніше нормою вважалося менш 120/80 міліметрів ртутного стовпа для всіх дорослих, то тепер цей показник повинен коригуватися в залежності від статі пацієнта.

Автори дослідження закликають як лікарів, так і пацієнтів уважно поставитися до висновків, так як багато жінок можуть непомітно для себе вийти за межі норми.

Експерти нагадують, що високий артеріальний тиск – це “тихий вбивця”, і щоб його вирахувати, необхідний контроль. Тому важливо міняти універсальний підхід, в тому числі враховувати стать пацієнта.

Деталі: сайт Greenpost

Читайте також: Лікарі розповіли, які продукти захистять від серйозних проблем із зором

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward