Історія реконструкції Авангарду

В рамках нашого заходу «Антиекскурсія» ми відвідали Авангард, оцінили процес реставрації, який за словами мера мав завершитись у 2019 році. Давайте розглянемо хронологію процесу реставрації, яка стартував ще у далекому 2013 році.
Отож, останнє переобладнання стадіону відбулося ще у 2002 році, тоді заміняли дерев’яні сидіння на пластикові, але справу до кінця так і не довели. Розмови про наступну реставрацію розпочалися у вересні 2013, тоді на Рівненщині з візитом побував президент Федерації легкої атлетики України. Було доручено підготувати проект реконструкції стадіону, щоб в майбутньому проводити міжнародні змагання найвищого рівня. Вже в лютому 2014 року такий проект був готовий – штучне тренувальне поле, унікальний критий манеж з біговими доріжками на 150 метрів та 10,5 тисяч глядацьких місць. Вартість проекту складала 200 мільйонів гривень, а роботу планували завершити за три роки. Тут можна провести паралель з Тернопільськім стадіоном, він був реставрований у 2012 році всього за 19 млн. грн. Якщо розрахувати вартість одного місця на схожих стадіонах, то виходить, що ціна одного “сидіння” у Тернополі склала приблизно 1200 гривень, а в Рівному – понад 18 000 грн. Після громадських обговорень все затихло,потім наступив Майдан, АТО, питання стадіону було не актуальним.
У травні 2016 львівська фірма «АРТПРОСТІР» перемогла у конкурсі по відновленню рівненського «Авангарду». На це їм із бюджету міста виділять 1 мільйон 490 тисяч 685 грн. «АРТПРОСТІР» стверджував, що компанія була залучена до будівництва «Арени-Львів», хоча підтвердження цьому в мережі немає. Сам проект має бути готовий до лютого 2017 року. Та до жовтня того ж року проект так і не почали реалізовувати, через чисельні внесення змін та перевірки. Президент Вереса назвав основною причиною затягування початку реконструкції стадіону Авангард у Рівному відсутність місця для паркування, але ще два роки тому виконавець запевняв, що до реконструкції Авангарду буде доданий проект навколишньої інфраструктури.
В червні 2018 вартість проекту змінилась, тепер 177 мільйонів грн., головною причиною підвищення назвали зростання зарплати будівельників. В липні ця сума становила вже 212 млн. грн., зі слів міського голови вона не є остаточною і може зростати. Сьогодні закінчується прийом пропозицій по тендеру на будівництво. Тепер роботу обіцяють завершити до 2021 року, а не до 2019, як раніше. Чи побачимо ми оновлений авангард, покаже час.

У росії вантажівка з боєприпасами зіштовхнулось з автоцистерною (ФОТО)

ZIk, 112 та NewsOne заблокували у YouTube
