Іспанські науковці винайшли біосенсор, який відстежує частинки коронавірусу в повітрі

event 09:11 Понеділок 04 Січня 2021 ПОДІЇ

Дослідники з Політехнічного університету Валенсії та Університету Валенсії розробили систему, яка може виявляти вірус SARS-CoV-2 в повітрі. Такий пристрій дозволить відстежувати вірус у приміщеннях.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це повідомляє сайт асоціації університетів Валенсії.

За словами професора Політехнічного університету Валенсії Анхеля Маквейри, нова система заснована на високочутливому масовому біосенсорі. Вона використовує специфічні антитіла, здатні виявляти вірус SARS-CoV-2 у повітрі.

При тестуванні пристрою в лабораторії дослідники використовували власноруч розроблені вірусоподібні частинки. Вони імітують вірус, але не містять його геному, тобто не є інфекційними. Біосенсор здатний розпізнавати їх як коронавірус за допомогою антитіл, тому що вірусоподібні частинки SARS-CoV-2 включають його чотири структурних білка.

Коментар: Біосенсор оцінювали в лабораторних умовах. Він виявляє вірусоподібні частинки в повітрі в середовищі, яке імітує високий вірусний заряд, подаючи сигнал, пов’язаний з вірусним зарядом, присутнім в атмосфері. Таким чином, виявивши вірусний заряд на рівні, який може зашкодити здоров’ю людей, він видасть попереджувальний сигнал“, — розповів науковець з Політехнічного університету Валенсії Аугусто Юсте.

Коли і як біосенсор почнуть застосовувати?

Наразі прототип біосенсора перебуває на етапі тестування в лікарні. Після випробувань науковці зможуть визначити ефективність пристрою та надати рекомендації щодо його використання.

Такий пристрій допоможе відстежувати поширення вірусу в ресторанах, шкільних класах, кінотеатрах та інших приміщеннях. Крім того, біосенсор планують використовувати у центрах вторинної медичної допомоги — щоб запобігти подальшому поширенню вірусу.

Коментар:Цей спосіб розповсюдження набуває важливого значення, тому стратегії превентивного контролю повинні враховувати розповсюдження вірусу за допомогою аерозолів для ефективного зменшення SARS-CoV-2″, — зазначив Маквейра.

На думку дослідників, така розробка є дуже перспективною, адже її можна використовувати як систему попередження зараженню COVID-19 без необхідності проводити ПЛР-тести.

Коментар:Станом на сьогодні не існує альтернативних технологій, таких, як ми розробили на рівні прототипу, і найближчим часом вона може стати “вимірювачем вірусів”, — сказав викладач Політехнічного університету Валенсії Девід Гіменес-Ромеро.

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: “Постковідний синдром”: лікар розповіла, як коронавірус впливає на психіку пацієнтів

Останні новини
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
14.09.2021, Вівторок
13.09.2021, Понеділок
12.09.2021, Неділя
11.09.2021, Субота
10.09.2021, П’ятниця
09.09.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward