НОВИНИ

Імунітет до COVID-19 — “крихкий” і “недовговічний”, — імунолог

За словами Денні Альтмана, професора імунології в Імперському коледжі Лондона, в містах, де виникли випадки зараження вірусом КПК, можливо, тільки 10-15% населення придбають імунітет.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:Імунітет до цього вірусу виглядає досить крихким — схоже, що у деяких людей на декілька місяців з’являються антитіла, а потім вони можуть ослабнути, тому не схоже, що потрібно на це сильно розраховувати. Це дуже підступний вірус, імунітет дивний і, більш того, недовговічний“, — говорить професор.

Професор Альтман також поставив під сумнів успіх стратегії “колективного імунітету”, коли допускається деякий вплив вірусу на людей для того, щоб імунітет сформувався серед населення в цілому. На такий метод профілактики посилаються шведські чиновники охорони здоров’я, але з цього приводу досі ведуться дискусії.

Люди сидять в одному з ресторанів Стокгольму під час пандемії COVID-19, 8 травня 2020 року. JONATHAN NACKSTRAND/AFP via Getty Images

У багатьох країнах світу намагаються розробити вакцину проти вірусу, однак експерти все ще не впевнені, чи можуть антитіла, які з’являються у людей, що перехворіли на COVID-19, створити імунітет проти повторного зараження.

Минулого місяця радник Білого дому з питань охорони здоров’я доктор Ентоні Фаучі припустив, що, якщо COVID-19 буде поводитися, як інші коронавіруси, тоді імунітет від антитіл або вакцини, “ймовірно, не буде тривалим”.

7 липня Альтман заявив, що очікує другу хвилю епідемії. Хоча уряди різних країн краще підготувалися до нового спалаху інфекції, ситуація все ще “дуже і дуже лякає”.

Коментар:Будь-хто, хто думає, що він [вірус] став слабкіший або зник, або що проблема вирішиться сама собою, лише обманюють себе. Він як і раніше дуже смертоносний вірус, він з легкістю заражає людей. І я думаю, що людство не звикло мати справу з такими реаліями“, — сказав Альтман

Професор також підкреслив, що важко передбачити, коли, і взагалі чи знайдуть ефективну вакцину проти COVID-19.

Коментар: Найскладніше криється в деталях, отримати вакцину не так-то просто. Зараз випробовують більше 100 вакцин, і в процесі багато що може піти не так, як треба. Я поки не роблю ставок“, – розповідає професор.

Альтман сказав, що багато вчених, імунологів та фахівців з вакцин “дуже налякані” пандемією.

Джерело: сайт The Epoch Times

Читайте також: Долар знову зріс: курс валют в обмінниках

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

На Буковині авто в’їхало у вітрину магазину: є постраждалі

ДТП сталася 22 травня в місті Новодністровськ в Дністровському районі Чернівецької області. Про це повідомляє…

4 хв. ago

“Допомога з-за океану”: Березне отримало гуманітарну допомогу для людей із зони бойових дій

Команда волонтерів "Центру Рівнян" доставила гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів переселенцям з Донецької області,…

18 хв. ago

Стало відомо, який курс долара очікувати в червні

Курс долара в Україні в червні варто очікувати в межах близько 39,5 - 40 грн/дол.,…

39 хв. ago

У центрі Рівного чоловік напав з ножем на продавчиню

Невідомий чоловік у темному капюшоні та медичній масці на обличчі увірвався до приміщення магазину на…

1 годину ago

Інститут вивчення війни назвав причину, через яку росія почала контрнаступ раніше ніж планувала

Російські окупаційні війська були змушені розпочати повторний наступ в Україні раніше ніж планували. Це пов'язано…

2 години ago

У ТЦК відповіли, чи впливає військово-облікова спеціальність на мобілізацію

В Україні наразі триває мобілізація і з 18 травня всі військовозобов'язані мають 60 днів для…

3 години ago