Європейський досвід чистих вулиць

event 19:21 Четвер 31 Травня 2018

     Чисті вулиці без двірників, європейські прибиральні машини стають в тренді, чому варто перейти на такий спосіб очищення доріг – у матеріалі.

Основний секрет чистоти доріг і вулиць Європи можна угледіти в тому, що в цьому відношенні жителі населених пунктів суворо дотримуються норми і правила, в тому числі негласні, з підтримання порядку.

     Є загальна норма прибирання. Вона діє на території основних європейських держав. Запроваджено обов’язкове автоматизоване і ручне миття доріг, тротуарів і бордюрів. Прибирання відбувається щодня до 21:00, і зазвичай воно проходить в три етапи: евакуатор прибирає неправильно припарковані машини; проїжджає авто пилосмок, втягуючий пил і бруд, а вже слідом йому повільно рухається поливальна машина..

   

Звичайно, кожна країна має свої переваги, прибирають вулиці різними способами. Велике значення мають традиції країни і громадська думка про чистоту на вулицях міст.

Так, наприклад, в Іспанії існує спеціальна Організація Споживачів, яка регулярно інспектує міста на чистоту і порядок, культуру громадян, а також проводить опитування жителів, збираючи думки.

Для літнього прибирання у Німеччині прийнято мити двори  будинків з використанням екологічно чистих хімічних засобів.

У при альпійських, холодних районах Німеччини – Швабії та Баварії, снігу випадає досить багато, тому правила по очищенню вулиць від снігових заметів і криги вельми суворі. Кожен господар -домовласник зобов’язаний самостійно очищати тротуар і доріжки у свого житла. Він же відповідає за відсутність небезпеки для пішоходів на своїй території. Досить однієї скарги влади для того, щоб недбайливого громадянина притягли до відповідальності.

У разі, коли місто виявляється надто завалене снігом, міська влада має право залучити всіх водіїв автомобілів-позашляховиків для громадських робіт з розчищення вулиць. На автомобілі кріпиться спеціальні сигнальні ліхтарі та збиральні насадки, за допомогою яких машинам легше розчищати замети.

 Ухилитися від такої «повинності» не можна, оскільки в мерії є список зареєстрованих позашляховиків і їх господарів. Крім того, спроба ухилитися загрожує власник автомобіля штраф. Виїжджають водії джипів вже в п’ять-шість годин ранку, слідом за збиральною технікою.

При першому ж випаданні снігових опадів на перехрестях доріг в Європі з’являється контейнери з піском.

Отже, європейський досвід доводить, що чисті дороги влітку і взимку – не розкіш, а необхідна умова цивілізованого і комфортного життя будь-якого міста. А світовий клінінговий ринок надає можливості для того, щоб в кожному місті не тільки Європи, але і України панували чистота і порядок.

 

Теги:
Останні новини
04.12.2023, Понеділок
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward