Субота 28.11.2020

-:-

Яким людям пандемія коронавірусу принесла користь: відповідь лікаря

event 08:38 Субота 14 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Психотерапевт Ірина Демеркова розповіла, чи є для людей позитивні моменти в коронакризі. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: Пандемія змусила замислитися, можливо, зробити переоцінку цінностей. Крім того, інтроверти – люди, заглиблені в себе, – дуже раділи: вони ніби отримали легальний дозвіл жити своїм життям. Коли ж суворі обмеження добігли кінця, вони сумували, що улюблений режим з роботою онлайн закінчився. Водночас обмеження дали можливість усвідомити, що жити у такому ритмі – це нормально“, – зазначила лікарка.

Крім того, Демеркова сказала, що дякувати пандемії деякі працелюби почали більше бачитися з родинами.

Коментар: Важливий момент: через карантин фактично люди повернулися в сім’ї. Їх змусили постійно перебувати разом на одній території, діти і батьки почали розмовляти між собою. Одночасно і конфлікти загострились. З іншого боку, пандемія змусила людей до оптимізації внутрішньо сімейних стосунків. Та й взагалі, почали один одного підтримувати, якось звертати увагу на тих, хто поряд. Зіграла чималу роль тимчасова втрата соціальної активності – театри, концерти. І повернення цієї соціально-культурної частини є дуже цінним. Я гуляла в кінці літа в Маріїнському парку, і там квартети грали якісь віртуозні твори – тоді багато людей аплодували стоячи і плакали. Люди хочуть це чути, бути причетними до живого мистецтва“, – зазначила фахівчиня.

Також, Демеркова пояснила, як довго людина може перебувати в такому стані невизначеності, як себе стабілізувати, та як навчитись жити з мінімальними стресом.

Коментар: Я думаю, це можливо. Все залежить від ступеня цілісності особистості. Якщо особистість цілісна, здорова, то настає момент, коли така людина говорить: “Будь-яку невизначеність я визначаю. Я не дозволю коронавірусу керувати моїм життям. Зрозуміло, що є речі, якими я не можу керувати, кудись полетіти, з кимось зустрітися. Але є те, чим я можу керувати. І я вирішую, що я буду визначати щось в своєму житті”. Тобто настає момент усвідомлення давньої істини: “роби що можеш – і хай буде, що буде“, – каже вона. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: В який період хвороби інфікований на COVID-19 є найбільш заразним: відповідь лікаря

Останні новини
27.11.2020, П’ятниця
26.11.2020, Четвер
25.11.2020, Середа
24.11.2020, Вівторок
23.11.2020, Понеділок
22.11.2020, Неділя
Читати більше новинarrow_forward