Які продукти виросли в ціні за квітень?

event 14:06 Понеділок 06 Травня 2019

Тяжко не помітити стрімкий ріст вартості овочів у минулому місяці, зокрема цибулі та капусти. Крім них підвищення цін зачепило цілий ряд соціальних продуктів.

Черговий ріст споживчої інфляції в минулому місяці вилився пророщенням 87% соціальних продуктів. Найбільше в ціні зросли: цибуля (63,8% за квітень), капуста (52,8%), морква (30,1%), картопля (23,4%), буряк (19,1%) – з даних моніторингу Української Асоціації Постачальників.

Зокрема, стрімкий ріс овочів викликаний відсутністю вітчизняної продукції та необхідністю її експорту. На думку експертів, до таких антирекордних цін призвела відсутність державної політики у сфері прогнозування та статистики, яка б змогла налагодити здоровий баланс між попитом та виробництвом.

Підвищення цін на продукти харчування відбувається при стрімкому зростанні попиту. В Українських реаліях частою є ситуація, коли спекулятивне зростання цін відбувається внаслідок змови торгових мереж. Такі випадки має розслідувати Антимонопольний комітет України, у повноваження якого входить моніторинг учасників ринку та пошук подібних махінацій.

У 2019 році серед лідерів інфляції будуть комунальні послуги та енергоресурси. Ціни на цілий ряд українських товарів вже зрівнялись з європейськими, тому їх потенціал зростання вже вичерпався. Найближчім часом на полицях наших магазинів почне з’являтись європейська продукція, яка буде конкурувати з вітчизняною не тільки за якістю, але і за ціною.

Читайте також: Права, які повинен знати кожен споживач

 

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward