Як зробити місто комфортним для людей?

event 18:51 П’ятниця 12 Жовтня 2018

Всі ми прагнемо жити в комфортному та затишному місті, дацький архітектур Ян Гейл окреслив 5 основних напрямів якими потрібно рухатися для досягнення цих цілей.

1. Рух пішки.

Коли ми рухаємось містом серед людей, життя проявляється у всьому різноманітті. Загальний стан здоров’я покращується, якщо більшість людей займається фізичною активністю – долаючи відстані на велосипеді чи пішки. Зростає соціальний контакт – коли городянин крокує вулицями він контактує з іншими людьми, а не з залізом автомобілів.

2. “Зелена мобільність”.

Це так звана транспортна система – пересування пішки, на велосипеді, у громадському транспорті. Саме ці способи пересування мають великі економічні та екологічні переваги – зменшують споживання ресурсів, обмежують викиди та зменшують рівень шуму. Також ці види пересування ніколи не створюють заторів. Тому місту потрібні комфортабельні засоби громадського користування, які будуть мати чіткий розпорядок руху і прийнятний вигляд.

3. Обмеження будівництва нових транспортних доріг.

Будівництво доріг це завжди заохочення до зростання кількості автомобілів. Спроби знизити напругу на дорогах шляхом побудови нових доріг та парковок незмінно закінчується зростанням транспортного потоку та збільшенням кількості заторів. Інтенсивність автомобільного руху майже всюди залежить від транспортної інфраструктури.

4. Розвинутий перший поверх.

Дизайн перших поверхів будь-якого будинку справляє головне враження. Тому ця зона має бути максимально затишною і привабливою – без надмірної реклами з цільний дизайном. Навіть вночі світло, що ллється з вікон магазинів, офісів, квартир, породжує відчуття безпеки на вулиці.

5. Прості маршрути.

Хороший план міста, де легко знайти дорогу до пункту призначення суттєво економить час та створює відчуття затишку. Ключові слова для підтримання життя в місті: короткі, прямі та логічні маршрути, помірні простори та зрозуміла ієрархія, яка каже про те, які місця найбільш важливі. Важливу роль грає асфальтована пішохідна зона, на якій не має бути ям.

Можна наводити багато прикладів з урбаністичної науки, але головне пам’ятати, хоч ми і живемо в особистих будівлях, нам не уникнути контакту з зовнішнім середовищем – містом. Розвиваючи та піклуючись про його добробут ми покращуємо світ навколо себе.

Автор:
Теги:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
16.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward