Як змінювались зарплати за останні п’ять років?

event 13:06 П’ятниця 08 Лютого 2019

Важливим критерієм при виборі роботи для більшості для нас є розмір заробітної плати. Сьогодні порівняємо як змінювались розміри очікуваних та запропонованих зарплат з 2014 до 2019 років.

У 2014 році враховуючи події, що відбувались, склалась ситуація, при якій очікувана зарплата була менша ніж пропонована. Далі, як би не піднімалась зарплата, робітник завжди хотів більшу оплату за свою роботу чим ту, яку вказував у вакансії роботодавець.

Суттєві стрибки в сумах зарплат найчастіше спостерігаються на початку календарного року. Саме в цей час роботодавці складають бюджет своїх компаній на наступний рік та закладають до нього великий зарплатний плюс та декілька малих щоквартальних,  щоб витримувати конкуренцію ринку праці.

 

Не менш цікавим є рейтинг порівняння запропонованих та очікуваних зарплат по найпопулярнішим сферам. Так, студенти, фармацевти та айтішники найбільш нескромні в бажаннях оплати своєї праці.

Люди, які розміщені в прошарку “студенти, спеціалісти початківці та люди без досвіду роботи” це переважно представники, так званого покоління Z. Юні та недосвідчені кандидати вже не хочуть робити за ті ж гроші, які отримують їх старші колеги з досвідом.

Якщо брати регіональну ситуацію Рівненська та Сумська області виявились “найлегшими на підйом” там середня зарплата від першого та до останнього кварталу виросла на 35%. В лідерах також: Житомир, Полтава та Черкаси.

Будемо очікувати від 2019 року не гірших результатів. Всі дані були взяти з матеріалів The Point.

Читайте також: Держбюджет: як формується та з чим їдять?

 

 

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward