Категорії НОВИНИПОДІЇ

Як виспатися за мінімальну кількість часу

Спати слід у спальні, в темряві, щоб краще вироблявся гормон мелатонін, який відповідає за якість сну.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Сон людини — це недостатньо вивчена сфера людського життя. З приводу якості сну та його порушень існує безліч різних теорій. Кількість часу, потрібного для сну, є індивідуальною. Якщо одній людині необхідно спати 8-9 годин, іншій достатньо 4 годин, щоб виспатися. Одні не висипаються, якщо лягли спати не пізніше 23:00, інші ж чудово почуваються, лягаючи спати після півночі.

Ось декілька заходів, які на основі консультацій лікаря-терапевта вищої категорії Сергія Пояркова, дозволять вам поліпшити якість сну:

Виконуйте вправи з релаксації щодня перед сном.  До цих вправ належить не тільки відома “лічба овечок”. Наприклад:

Йогівське дихання лівою ніздрею. Його рекомендує сомнолог Пітер Сміт. Слід лягти на лівий бік, прикрити пальцями праву ніздрю, а через ліву дихати повільно і розмірено;

Почергове напруження і розслаблення різних ділянок тіла. Цю вправу рекомендує інший лікар, що займається проблемами сну — Чарльз Лінден. Лежачи на спині, повільно вдихніть через ніс, разом з цим стисніть пальці ніг, а на видиху розслабте стопи. Потім напружте пальці ніг, вигинаючи їх у напрямку до колін, і на видиху розслабте. Опісля так само напружте по черзі м’язи ніг, живота, рук та обличчя.

Медитація. Уявіть собі, ніби ви лежите на березі моря. Вас гріє ніжне сонце, віє м’який південний вітерець, ви чуєте шум прибою і крики чайок. Якщо ви детально й з усією повнотою відчуттів уявите собі цю картинку, ви швидко заснете.

Ще одна медитація — дихальна. Повністю розслабте все тіло, не забудьте про обличчя і очі. Вдихніть носом якомога глибше, а під час видиху наспівайте звук “хмм”. Після шести вдихів-видихів відпочиньте кілька секунд і йдіть спати.

Допоможе краще заснути просто повільне і глибоке дихання. Оскільки уві сні дихання сповільнюється, почніть так дихати ще перед сном, закотивши очі. Це сприятиме виділенню мелатоніну.

Обдуріть підсвідомість. Психотерапевт Джулі Херст рекомендує вдатися до методу, який називається “парадоксом сну”. Ви маєте змусити себе не спати. Візьміть і накажіть собі: “Я не засну!”. В такому разі ви заснете дуже швидко.

Ефективно боріться зі стресом. Постійні стреси є одним з важливих чинників погіршення сну. Водночас уникнути стресів не вдасться, особливо якщо ви живете в великому місті. Щоб нівелювати наслідки стресу, потрібні фізичні навантаження. Ходіть пішки, бігайте, займайтеся спортом протягом дня. Пам’ятайте, що безпосередньо перед сном фізичні навантаження небажані. Допоможе впоратися з напругою складання плану на завтрашній день. Якщо ви складете перелік справ, які боїтеся забути зробити завтра, ви не перейматиметеся тим, що щось пропустили, і легше заснете.

Використовуйте спальню за призначенням. Спати слід у спальні, в темряві, щоб краще вироблявся гормон мелатонін, який відповідає за якість сну. Спальню краще використовувати виключно для сну. Щоб краще спати, приберіть звідти годинник.

Виключіть фактори, що погіршують сон:

  • споживайте менше рідини безпосередньо перед сном;
  • уникайте вживання кофеїну, нікотину і алкоголю за 4-6 годин до сну;
  • не вживайте “важкої” їжі та уникайте сильних фізичних навантажень незадовго до сну.

До універсальних порад також можна зарахувати рекомендацію не лягати спати, якщо не втомился, і не спати вдень. 

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Британія остаточно вийшла з Євросоюзу

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Як загартувати розсаду помідорів, щоб зміцнити імунітет рослини й підвищити врожайність

Перед тим, як висаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт її треба обов’язково загартувати, щоб вона…

3 години ago

Завтра Україну накриє антициклон: що буде з погодою

Найближчої ночі в Україні будуть заморозки. Вдень 8 травня вже буде сухо, опади підуть геть,…

3 години ago

Паспортний сервіс відновив видачу українських паспортів за кордоном: що відомо

Паспортний сервіс ДП "Документ" повертається до роботи з видавання паспортів українцям за кордоном. Однак наразі…

4 години ago

Укргідрометцентр прогнозує зміну погоди в Україні: до чого готуватися

Після досить тривалої спокійної та сонячної погоди на цьому тижні в Україні очікуються більш динамічні…

4 години ago

Суперкомп’ютер назвав шанси збірної України на Євро-2024

Збірна Італії з футболу не зможе відстояти титул найсильнішої команди Європи, який вона здобула на…

5 години ago

Встигніть висадити помідори до цієї дати: хитрість для величезного врожаю

Помідори, як культура для вирощування, точно потрапляють у лідируючі позиції на городі у кожного дачника.…

5 години ago