Як українці ставляться до скандального рішення КСУ та можливого розпуску суду — опитування

event 11:56 Середа 04 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Більшість українців негативно ставляться до скандального рішення Конституційного суду щодо електронного декларування і підтримують ініціативу президента Володимира Зеленського щодо припинення повноважень суддів КС.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 2-3 листопада 2020 р.

Згідно з даними опитування, 39% респондентів вказали, що добре обізнані з ситуацією навколо скандального рішення Конституційного суду щодо е-декларування, 36% – щось чули про це, 25% – вперше чують. Найобізнаніші люди старшого віку і жителі столиці.

Лише 11% опитаних позитивно ставляться до рішення Конституційного суду, 25% – нейтрально, водночас більшість (59%) – негативно. Серед респондентів, які добре знають про зміст рішення КС, негативно оцінюють його 83%. Найбільш негативно до рішення Конституційного суду ставляться люди старшого віку, жителі столиці, Західної і Центральної України, прихильники партій “Європейська солідарність”, “Голос” і “Сила і честь”.

Більшість опитаних (60%) не довіряють Конституційному суду. При цьому серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення щодо електронного декларування, недовіра до інституції становить майже 80%.

Майже 60% опитаних підтримують ініціативу президента припинити повноваження діючого складу Конституційного суду. 27% – не підтримують, 16% – не визначились.

Більшість (55%) опитаних негативно ставляться до можливого скасування Європейським Союзом безвізового режиму для українців, лише 11% – позитивно і 31% – нейтрально. Найбільш негативно ставляться до можливого скасування безвізу молодь, жителі столиці та західного регіону, прихильники “Європейської солідарності”, “Свободи”, “Голосу” і “Слуги народу”.

Як проводилося дослідження

Соціологічна група “Рейтинг” провела опитування серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність – 2 тис. респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше 2,2%.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: В Україні можуть запровадити карантин вихідного дня: що це означає

Останні новини
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward