Як розв’язати конституційну кризу – представник Зеленського

event 16:22 Понеділок 09 Листопадаа 2020 ПОЛІТИКА

Для розв’язання конституційної кризи Верховна Рада повинна ухвалити закон, який поставить діяльність Конституційного Суду в чітке законодавче русло, а також підвищити кворум КС.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Таку думку висловив народний депутат фракції “Слуга народу”, представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

Коментар: “Насамперед я схиляюся до того, що треба ухвалити закон, який поставить діяльність Конституційного Суду України в чітке законодавче русло. На сьогодні у законопроєкті, який підготовлений народним депутатом, представницею Верховної Ради в Конституційному Суді Ольгою Совгирею, мною і підписаний ще близько 80 народними депутатами, зазначається, що треба ухвалити закон, який чітко регламентуватиме діяльність Конституційного Суду”, – сказав Веніславський.

Він додав, що “це перше, що треба зробити, і я думаю, що найближчим часом ми це зробимо”.

Політик зазначив, що нині діяльність Конституційного Суду регламентується власним внутрішнім документом КС, який затверджений постановою Суду, що суперечить статті 19 Конституції України.

Коментар: “Далі треба, звичайно, підвищити кількість голосів, необхідних для ухвалення рішення. На сьогодні рішення Конституційного Суду ухвалюються щонайменше десятьма голосами. Ми пропонуємо, щоб це було двома третинами по аналогії з парламентом. Тобто 12 суддів якщо проголосують за рішення, то воно має тоді набути юридичної чинності”, – розповів Веніславський.

Крім того, представник Президента в КС наголосив, що важливо відновити антикорупційне законодавство “для того, щоб показати нашим західним партнерам і громадянам України, що Україна не звертає зі шляху боротьби з корупцією”.

Водночас Веніславський зауважив, що рішення про відновлення антикорупційного законодавства також може бути скасовано КС.

Коментар: “Тобто ми якраз бачимо, що судді налаштовані чітко на руйнацію антикорупційної системи. І тому довіри до цього складу Конституційного Суду України, щонайменше до тих 11 суддів, які голосували за рішення, я думаю, що вже не може бути ні в держави, ні в суспільства.

Якщо судді, які голосували за це ганебне рішення, подадуть у відставку, тоді відбудеться еволюційне оновлення складу Конституційного Суду, ми повернемо довіру до цього органу і, я думаю, що в майбутньому вже не буде таких негативних наслідків”, – зазначив Веніславський.

Джерело: сайт Рубрика

Читайте також: “Не COVID-19”: Одеська ТВК не оголосила результати виборів до облради через вірус

Останні новини
26.02.2021, П’ятниця
25.02.2021, Четвер
24.02.2021, Середа
23.02.2021, Вівторок
22.02.2021, Понеділок
21.02.2021, Неділя
20.02.2021, Субота
19.02.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward