Як не стати “живим товаром”

event 15:20 Понеділок 30 Липня 2018

Майже 350 випадків торгівлі людьми в Україні. Кого здають у рабство і як у Рівному інформували про це людей – у матеріалі.

346 – це офіційна статистика Міністерства внутрішніх справ за 2017 рік. До прикладу, у 2016 році зафіксовано 115 таких випадків. Це колосальна різниця, кажуть фахівці і тому у Рівному до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Департамент соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації влаштував акцію, метою, якої  було інформування людей про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Спікери запевняють, що торгівля людьми – це не лише сексуальна експлуатація, наразі це вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства. Об’єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку.

ГО «Час-Дій» взяв участь у квесті «Лабіринт можливостей»: учасникам ставили питання і, залежно від відповідей, вони рухались у відповідному напрямку лабіринтом.  На фініші їм розповіли про те, як все ж не втрапити у пастку і правила безпечних подорожей. Волонтери моделювали ситуація, з якою зараз доволі часто можна стикнутися – запрошення на роботу за кордон.

Нам розповіли, які 5 необхідних речей потрібно мати при поїздці за кордон – це паспорт, телефон, віза, ксерокопії документів, гроші та кодове слово.

Якщо ви знайшли роботу за кордоном, то переконайтесь, чи все безпечно

  • Перевіряйте інформацію заздалегідь
  • Підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою.
  • Легальна праця можлива тільки з дійсною робою візою або посвідкою на проживання.
  • Не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям.
  • Дізнайтеся контакти найближчого посольства України.
  • Тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште близьким.
  • Розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними контакт.
  • Домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.
  • 0-800-505-501 (527) – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

 

 

Теги:
Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
23.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward