Як не стати жертвою фейків?

event 13:34 Середа 28 Листопадаа 2018

Є вже стала традиція, як тільки ситуація в нашій країні загострюється, у стрічці Фейсбук одразу починають з’являтися різноманітні дописи про таємні схеми змов і що “все давно пропало”. Сьогодні розберемося в тому, як правильно сортувати інформацію і не підсісти на гачок маніпуляцій.

Варто засвоїти декілька простих правил інформаційної гігієни і критично підходити до прочитаного:

  1. Довіряйте лише офіційним чи авторитетним виданням, краще всього звірити інформацію з декількох джерел. Правда завжди “зарита” десь посередині.
  2.  Якщо ви натрапили на сенсаційну новину, дайте їй тригодинний карантин. За цей час може з’явитись її спростування або ж вона буде підхоплена іншими СМІ і отримає уточнення.
  3.  Зберігайте спокій, ваша паніка нічим не допоможе Україні. Якщо паніка все ж таки охопила вас, не заражайте нею інших.

Яскравий приклад свіжого фейку:

Старайтесь не вступати у політичні дискусії в інтернеті, особливо у коментарях з незнайомими людьми. В наш час діє дуже багато ботів, основна задача яких створювати суперечки і поширювати дезінформацію. Найнадійнішим вирішенням проблеми з надокучливим спамом буде блокування та скарга адміністрації сайту. Ніколи не пишіть у стані афекту, краще почекати поки голова “охолоне”, тоді ви висловите свою думку змістовно та з аргументами.

Не поширюйте сумнівні дописи у власній стрічці, якщо сумніваєтесь у достовірності та правдивості джерела інформації, пов’язаної з війною, безпекою, обороною чи бойовими діями. Це ж саме стосується політичних заяв, як опозиційних, так і провладних. Новини, які буде корисно побачити вашим друзям – це офіційні оголошення, інформація з перевірених джерел про можливість допомогти волонтерам і тому подібне.

Завжди сприймайте інформацію критично та дотримуйтесь цих порад, щоб маніпуляція оминула вас стороною. Якщо ви ні в чому невпевнені, краще читайте закон і тут ще, не можна забувати про Конституцію.

Теги:
Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward