Гетманцев вимагає від українців занести всі накопичення в банк і заплатити новий податок

event 01:30 Понеділок 26 Квітня 2021 ПОДІЇ

Українців зобов’яжуть віднести в банк всю готівку, яку вони накопичили, і заплатити з неї 5% податку. Причому заплатити доведеться, навіть якщо ці гроші були накопичені з офіційних доходів, з яких вже сплачено всі відрахування. Така норма міститься в законопроєктах про “податкову амністію”, які розробив глава “податкового” Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, за якої громадяни без контролю накопичили кошти“, – так прокоментував нововведення ідеолог законопроєктів Гетманцев. І пояснив, що так влада дає людям шанс піти “в білу” і закінчити практику ухилення від оподаткування.

Водночас Гетманцев ніяк не коментує, чому українці зобов’язані будуть платити “данину” державі за легальні кошти – які фактично в межах “податкової амністії” прирівнюються до зароблених із порушенням закону (про що пише у своєму висновку до законопроєкту і Головне науково-експертне управління Верховної Ради).

Уникнути декларування не вийде: покупки на суму понад 50 тис. грн будуть вимагати верифікації, тобто доказів, що гроші задекларовані. А стосується нововведення не тільки готівки, але і активів – за них, правда, пропонують сплатити вже 9% вартості. Тобто, якщо у людини є квартира, але вона не зможе довести, що купила її за легальні засоби (наприклад, якщо гроші подарували батьки, але документів немає) – доведеться розщедритися.

Цікавий момент: народним депутатам, до яких входить Гетманцев, і чиновникам не потрібно нести гроші в банк і платити “податок”. А дарма, бо на таких, як автор законопроєкту, бюджет зміг би непогано заробити. Так, у своїй декларації за 2020 рік Гетманцев вказав “готівку” в 40 тисяч євро, 35 тисяч доларів і 287 тис. грн. Мати Гетманцева має готівкою 216 тисяч доларів, а також 650 тисяч доларів – їх його мати позичила третій особі (вказано в декларації як “Мержех Родріг Еліас”). Також у володінні сім’ї Гетманцева – величезна кількість нерухомості – квартири, житлові будинки і земельні ділянки.

Джерело: сайт Obozrevatel

Читайте також: Італієць 15 років не ходив на роботу, але отримував зарплату

Автор:
Теги:
Останні новини
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward