Гендерне насильство в Україні

Гендерно обумовлене насильство (ГОН) – це один з видів посягання на права людини. В Україні ГОН дуже розповсюджене та носить систематичний характер. Згідно статистики близько 90 % випадків ГОН це насильницькі дії щодо жінок.
Згідно з результатами опитування щодо поширеності ГОН, принаймні від однієї форми фізичного чи сексуального насильства за все життя постраждало не менш 22% жінок у віці 15–49 років. Більшість таких випадків не виходить за межі сім’ї. Через застарілі стереотипи домашнє насильство часто вважається «внутрішнім питанням», у яке не повинні втручатися поліція, місцеві органи влади, працівники соціальних служб, сусіди та родичі.
З 2018 року в Україні почав діяти новий закон “Про запобігання домашнього насильства”. Він дає можливість поліцейським виписувати термінові захисні приписи агресорам і обмежувати їх контакти з постраждалими. Кривдника можуть зобов’язати терміном до 10 днів негайно покинути місце, де відбувалося насильство, і заборонити наближатися до нього і до постраждалої ближче, ніж на певну відстань.
ГО “Час-Дій” та Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка” запрошує охочих віком від 18 років взяти участь у тренінгу для тренерів “Протидія гендерно обумовленому насильству”:
Коли? 6-7 грудня 2018 року з 10.00 до 17.00, реєстрація з 9.30.
Де? вул. Коновальця, 4. Офіс ГО “Час-Дій”.
Участь за попередньою реєстрацією: http://bit.ly/2Q3Vnbg

Комаровський назвав сім найбрудніших місць в будинку, де живуть мікроби

В Україні рф втратила військо, як у 16 армій НАТО, — у Global Firepower
