Гендерне насильство в Україні

Гендерно обумовлене насильство (ГОН) — це один з видів посягання на права людини. В Україні ГОН дуже розповсюджене та носить систематичний характер. Згідно статистики близько 90 % випадків ГОН  це насильницькі дії щодо жінок.

 

Згідно з результатами  опитування щодо поширеності  ГОН,  принаймні від однієї форми фізичного чи сексуального насильства за все життя постраждало не менш 22% жінок у віці 15–49 років. Більшість таких випадків не виходить за межі сім’ї. Через застарілі стереотипи домашнє насильство часто вважається «внутрішнім питанням», у яке не повинні втручатися поліція, місцеві органи влади, працівники соціальних служб, сусіди та родичі.

З 2018 року в Україні почав діяти новий закон «Про запобігання домашнього насильства». Він дає можливість поліцейським виписувати термінові захисні приписи агресорам і обмежувати їх контакти з постраждалими. Кривдника можуть зобов’язати терміном до 10 днів негайно покинути місце, де відбувалося насильство, і заборонити наближатися до нього і до постраждалої ближче, ніж на певну відстань.

ГО «Час-Дій» та Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» запрошує охочих віком від 18 років взяти участь у тренінгу для тренерів «Протидія гендерно обумовленому насильству»:

Коли? 6-7 грудня 2018 року з 10.00 до 17.00, реєстрація з 9.30.

Де? вулКоновальця, 4. Офіс ГО “Час-Дій”.

Участь за попередньою реєстрацією: http://bit.ly/2Q3Vnbg

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: