Мін’юст хоче скасувати Господарський кодекс

event 12:01 Понеділок 30 Листопадаа 2015

Сьогодні, 30 листопада 2015 року представники Міністерства юстиції на чолі із заступником Міністра з питань європейської інтеграції Сергієм  Петуховим,  представники бізнесу, експертних кіл та громадськості  обговорять  необхідність  скасування Господарського кодексу та подальший план дій.

Господарський кодекс України був прийнятий у 2003 році і визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Серед юристів та науковців, тривалий час обговорювалась доцільність прийняття окремого кодифікованого акту, який регулює ті ж відносини, що і цивільний кодекс, але для спеціального кола суб’єктів. Практики також неодноразово стикалися із невідповідністю термінології Господарського кодексу та Цивільного кодексу чи інших Законів України.

Багато країн не використовують окремий кодекс для суб’єктів господарювання, інші ж керуються поняттям комерційного кодексу. На відміну від комерційного кодексу, Господарський кодекс України містить норми адміністративного права, а також процесуального права. Проблемою також є відсутність чіткого розмежування цивільних та господарських правовідносин, оскільки термінологія Господарського кодексу досить розпливчаста та рекурсивна.

Тим не менше будь-які системні зміни в законодавстві містять у собі загрозу. Першими, хто відчують будь-які негативні чи позитивні зміни, будуть підприємці. Тому ГО “Час-Дій” слідкуватиме за процесом.

Теги:
Останні новини
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward