Українці просять забезпечити їм законне право на безоплатне встановлення газових лічильників

event 10:34 Вівторок 21 Червня 2016

gasДо 1 січня 2018 року в Україні повинно бути забезпечено повний облік використання природного газу

Дана норма передбачена Законом України «Про ринок газу». У документі зазначено, що прилади обліку повинні встановлюватися за рахунок постачальників послуг. Однак споживачам, які проживають у квартирах лише з газовими плитами, відмовляють у законному праві на обладнання житла приладами обліку. При цьому планується виконати норму закону, встановивши один лічильник газу на весь багатоквартирний будинок.

Така практика може спричинити надлишкову плату за газ для деяких споживачів. Відповідно до методики розрахунку вартості блакитного палива, будуть зніматися показання лічильника на будинок і відніматися обсяг використаного газу в квартирах, де встановлені індивідуальні прилади обліку. Різниця ж буде розподілена між рештою мешканців зареєстрованих в квартирах без лічильника газу.

Отже, ті споживачі, які використовують менше газу, будуть платити за паливо, використане сусідами.

Українці виступають проти такої практики і зареєстрували звернення на сайті петицій до Президента України з проханням заборонити встановлювати загальнобудинкові лічильники газу.

«Пане Президент, забороніть установку одного лічильника газу на весь будинок або весь квартал! Населення України хоче платити за використаний газ тільки в своїй квартирі! », – Упевнений автор петиції Віктор Стахов.

Підтримати звернення можна протягом 82 днів на сайті – https://petition.president.gov.ua/petition/25069. Для того, щоб звернення було розглянуто, за нього повинні проголосувати не менше 25000 громадян.

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward