Відбувся Форум сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини за участю ГО “Час-Дій”

event 16:32 Середа 23 Вересня 2015

Сьогодні відбувся Форум сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини, на якому були присутні представники бізнесу, митні брокери та представники громадських організацій, у тому числі Громадської організації “Час-Дій”.

Форум був скликаний у зв’язку із інфомацією, яка була оприлюднена у фейбуці на сторінці ДФС щодо звільнень керівних посад митниць, які були проведені керівництвом ДФС.

ГО "Час-Дій" на Форумі сприянню митній справі та інвестицям РівненщиниНа офіційні сторінці у соціальній мережі facebook вчора, 22 вересня 2015 року було оприлюднено наступну інформацію: “За результатами перевірок прийнято рішення щодо звільнення ряду керівників та заступників Вінницької, Волинської, Запорізької, Полтавської, Рівненської та Сумської митниць ДФС, начальників окремих митних постів”.

Запрошені на засідання Форуму представники Рівненської митниці ДФС підтвердили дану інформацію, зазначивши, що був виданий наказ на звільнення аж трьох заступників Начальника Рівненської митниці.

ГО "Час-Дій" на Форумі сприянню митній справі та інвестицям РівненщиниГромадськість не була повідомлена ні про результати перевірок, ні про наміри керівництва Держаної фіскальної служби звільняти керівників митниць.

На Форумі виступали підприємці, які серед іншого зазначали, що вони виступають за те, що будь-які призначення керівників місцевих держаних органів повинні бути погодженні із громадськістю, у першу чергу з представниками тих сфер життя, з якими пов’язана діяльність органу, чиє керівництво змінюється з центру. ГО "Час-Дій" на Форумі сприянню митній справі та інвестицям РівненщиниЦя позиція була виголошена Президентом України – Петром Порошенком – і повинна становити основною стратегічною лінією розвитку державної політики у кадровій сфері під час проведення реформ, які в свою чергу не повинні полягати лише у зміні персон, а повинні нести якісні зміни у систему роботи держави.

Більше того, позицію, аналогічну позиції Глави нашої держави – Гаранта прав і свобод людини і громадянина, висловлював і Прем’єр-міністр України  – Арсеній Яценюк – який очолює головний виконавчий орган нашої держави – Кабінет Міністрів України. Якщо ж такі високопосадовці підтримують прогресивні ідею, то чому влада галузева ігнорує бажання громадськості до співпраці?

Позиції учасників Форуму та ГО “Час-Дій” у своїй більшості сходяться на тому, що:

  • митниця повинна працювати без хабарів, без корупції, не залежно від персонального складу керівництва чи особового складу;
  • громадськість повинна брати активну участь в обговоренні кандидатур на посаду керівника Рівненської митниці, який повинен пройти відкритий конкурс і бути погоджений з громадськими представниками (бізнес, брокери, громадські організації – всі ті, хто буде в подальшому працювати з митницею і її керівництвом, і від подальших дій яких напряму залежить виконування своїх обов’язків призначених керівників);
  • до думки громадськості треба прислухатися, її поважати і рахуватися із нею, адже Форум сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини саме був створений для подолання несприятливого інвестиційного клімату, налагодження діалогу між митницею та суб’єктами зовнішньо-економічної діяльності та вирішення інших робочих та стратегічних питань;
  • у разі, якщо влада й надалі ігноруватиме конструктивні пропозиції громадськості, або чинитиметься тиск на суб’єктів ЗЕД, або ж будуть поставлені люди, які розвиватимуть корупційні схеми, то громадськість готова перейти до усіх можливих засобів захисту своїх прав, у тому числі до активних дій.

Резолюцією Форумо було прийнято направити черговий лист із висловленням своїх позицій.

Автор:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward