НОВИНИ

Експерти розповіли, чи є корисним для організму вживання сала

Свиняче сало – це одне з традиційних страв в Україні. Для консервації сало солять, а іноді також коптять і витримують в темному і холодному місці.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Часто стверджують, що сало – це неоціненне джерело корисних речовин і воно допоможе позбутися від шкідливого холестерину, захистити від проблем з серцем, судинами та печінкою. Але в жодній міжнародній рекомендації сало не зустрічається, як корисний продукт.

У столовій ложці сала (це приблизно 15 грамів) міститься близько третини всіх калорій, які можна витратити в день на жири та додані цукри у вашому раціоні. А ще в цій же столовій ложці сала міститься 14,5 міліграма холестерину.

Часто в інтернеті можна прочитати, що сало – відмінне джерело вітамінів A, E і D. Але в салі їх майже немає. В 100 грамах сала міститься всього 0,6 міліграма вітаміну Е, а в день людині потрібно 15 міліграмів. Виходить, щоб отримати денну норму вітаміну Е, вам треба з’їсти 2,5 кілограма сала.

Ще пишуть, що сало містить арахідонову кислоту, необхідну для роботи клітин нервової та імунної систем. Це так, але наш організм синтезує її самостійно. Тому їсти сало тільки через це необов’язково.

Сало належать до насичених жирів – до тих, у яких кожен атом вуглецю оточений максимальним числом атомів водню. Науковці радять дотримуватися дієти, в якій на насичені жири припадає 5-6% від загальної кількості калорій. Тому, якщо ви споживаєте в день близько 2000 ккал, то, щоб дотриматися норми, ви можете з’їсти максимум 12 грамів сала: 2-3 скибочки.

За останніми дослідженнями, насичені жири лише трохи збільшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Тобто не такі небезпечні, як про них говорили раніше. Але не можна сказати, що вони корисні й тим більше, захищають від хвороб серця і судин.

Якщо ви любите сало, не відмовляйте собі в задоволенні, але не забувайте про фрукти, овочі, бобові та інші компоненти здорового харчування.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: В Україні знизилися ціни на картоплю

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Котлети без грама м’яса, які неможливо відрізнити від м’ясних

Навіть уявити складно, що пісні котлети можуть бути "м'ясними". І за зовнішнім виглядом, і за…

39 хв. ago

Лікарі-стоматологи назвали щоденні звички, які вбивають зуби

На здоров'я зубів може вплинути ряд факторів, включаючи спадковість та екологічну обстановку, інформує Ukr.Media. Проте…

59 хв. ago

Поліція розшукує військовозобов’язаних, які не оновили дані: заява ТЦК

Військовозобов'язані, які не оновили свої військово-облікові дані, є порушниками і їх буде притягнуто до адміністративної…

1 годину ago

Коли і які сидерати сіяти восени: 5 найкращих варіантів для врожайного ґрунту

Осінній посів сидератів - важливий етап підготовки ґрунту  до наступного сезону, який допомагає поліпшити його…

1 годину ago

Прогноз погоди для України на жовтень 2024 року: осінь у розпалі

За даними Українського Гідрометцентру, жовтень 2024 року характеризується поступовим переходом від помірно теплої осені до…

2 години ago

В Україну йдуть перші заморозки: коли та де чекати

Поточний тиждень в Україні буде теплішим за норму, місцями дощитиме, але на заході країни буде…

2 години ago