Дослідники розповіли, чи справді необхідно проходити 10 тис кроків щодня

event 10:23 Середа 24 Березня 2021 ПОДІЇ

З’ясувалося, що цей показник у 10 тисяч кроків може бути меншим, але так само корисним для здоров’я. Це доводять нові дослідження науковців.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коли говорять про здоровий спосіб життя, спеціалісти радять проходити щонайменше 10 тисяч кроків щодня. Проте людям, які зайняті роботою, здебільшого важко досягти такого результату.

Цільовий показник у 10 тисяч кроків на день з’явився завдяки кодовому крокоміру, проданому в 1965 році японською компанією Yamasa Clock. Прилад отримав назву Manpo-kei, що в перекладі означає – 10 тисяч кроків.

Насправді, це був маркетинговий хід. І коли пристрій поширився по всьому світу, такий показник став щоденною ціллю, яку застосовують для щоденних показників активності за допомогою популярних розумних годинників.

Відтоді провели низку досліджень показника у 10 тисяч кроків на день. Деякі з них показали, що він добре впливає на роботу серця, покращує психічне здоров’я і навіть знижує ризик діабету.

Вважається, що в середньому середньостатистична людина проходить приблизно 100 кроків на хвилину. Це означає, що для досягнення цілі потрібно затратити приблизно 2 – 3 години.

Недавнє дослідження Гарвардської медичної школи показало, що в середньому приблизно 4 400 кроків на день достатньо, щоб значно знизити ризик смерті у жінок.

Під час досліду люди спочатку щоденно проходили приблизно 2700 кроків, поступово збільшуючи цей показник до 7 500 кроків на день. Чим більше кроків проходили люди, тим меншим був ризик їх смерті. Цікаво, що вищий показник ходьби додаткових переваг не давав. Однак, наразі невідомо, чи можна буде побачити подібні результати у чоловіків.

Водночас недавні дослідження Техаського університету також продемонстрували, що якщо ви ходите менше ніж 5 000 кроків на день, ваше тіло зменшує здатність метаболізувати жир наступного дня.

Це також підтверджує попереднє дослідження, яке показало, що люди, які ходили менше ніж 4 000 кроків на день, не могли повернути назад знижений жировий обмін.

Хоча Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим робити принаймні 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності на тиждень (або 75 хвилин енергійних фізичних навантажень), дослідження також показують, що навіть вправи з низькою інтенсивністю можуть поліпшити ваше здоров’я. Це означає, що ваші кроки протягом дня можуть сприяти вашим 150 хвилинам цільової активності.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Названо 5 корисних продуктів, які можуть покращити зір

Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward