“Догхантер” і місцева влада: союзники назавжди

event 18:15 Четвер 04 Вересня 2014

10571503_293422274197167_2026419396_oДо ГО “Час-Дій” звернулась заступник голови ГО “Зоозахист Рівне” Алла Лосік з повідомленнями про знущання і масові отруєння безпритульних тварин. Окрім безпритульних тварин, які страждають від нелюдського і жорстокого поводження, що передбачено ст. 299 КК України, страждають і домашні тварини, яких їхні власники вигулюють на тих же територіях, де розкидана отрута.

Нам стало відомо, що злочинці-живодери, використовують у своїй “діяльності” лікарський рецептурний препарат ІЗОНІАЗІД, що викликає болісну та повільну смерть тварин, а також наражає на небезпеку життя та здоров’я людей, в організм яких потрапляє, тим чи іншим чином, певна доза цього препарату. Страждають також діти як психологічно, споглядаючи повільну смерть тварини в муках, так і фізично, намагаючись власними силами рятувати тварин, тим самим, наражаючи себе на небезпеку бути отруєними. Крім того, як повідомила Алла Лосік, у місті з’явилися так звані догхантери – соціопати, які знищують тварин з особливою насолодою, про що свідчить характер смерті тварин: перерізані горлянки, відрубані голови, здерті шкури. Такі люди є потенційно небезпечними не тільки для тварин, але й для жителів Рівного. Про факти вчинення кримінальних правопорушень не раз повідомлялось до правоохоронних органів, проте більшість повідомлень про отруєння чи знущання над тваринами не були внесені до ЄДРДР. Мабуть, здерта з бідолашної тварини шкіра не є підставою для належного реагування для наших “правоохоронців”.

На підставі отриманої інформації, депутат Рівнеради, директор ГО “Час-Дій” Олександр Лащук підготував депутатський запит до начальника УМВС України в Рівненській області Щирука М.О. та начальника Рівненського МВ УМВС Мельника Р. О. щодо надання інформації з приводу кількості поданих заяв (звернень) за вище описаними фактами з повідомленням про конкретні дії (слідчі), які були проведені.

Нагальна потреба у комплексному підході до вирішення ситуації, що склалася з безпритульними тваринами було піднято О. Лащуком на черговій сесії Рівненської міської ради 04.09.2014 року по причині бездіяльності міського голови як очільника міста Рівне. У сесійній залі лунали виклики, що дане питання не відносить до “сфери діяльності” міського голови. Проте, контраргументом став приклад нашого сусіда — міста Луцьк, яке, не без участі, міського голови зуміло вирішити проблему з безпритульними тваринами.

Слово для виступу було також надано заступнику голови ГО “Зоозахист Рівне” Аллі Лосік, яка більш детально розповіла про своє бачення проекту та його успішної реалізації. Зокрема, пані Алла повідомила про необхідність впровадження обов’язкової реєстрації тварин, як безпритульних, так і домашніх. Це дасть змогу ефективної реалізації програми зі стерилізації тварин, контролю за виконанням правил з утримання тварин в домашніх умовах та впровадження системи опіки над безпритульними тваринами, що включає створення повноцінного притулку, прилаштування тварин в “сім’ї” та відведення спеціально облаштованих місць для вигулу тварин. Міська влада пообіцяла підтримати даний проект. Що ж побачимо чи варто вірити черговим обіцянкам-цяцянкам…

04 вересня 2014 року

Теги:
Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward