Ініціативна група Форуму сприяння митній справі та інвестиціям нанесла візит в Рівненську ОДА

event 15:55 Середа 22 Липня 2015

zustrichІніціативна група Форуму сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини зустрілася із заступником голови Рівненської ОДА Приварським Юрієм Юрійовичем. До складу групи також входять члени ГО “Час-Дій”.

Нагадуємо, що підприємці, брокери та громадські організації Рівненщини занепокоєні ситуацією, що склалася з кадровою політикою Митної служби. З відкритих джерел стало відомо про ймовірну кулуарну заміну начальника Рівненської митниці, що викликало занепокаєння громадськості, яка не хотіла погіршення ситуації при митному оформленні. Таку позицію було сформовано на вже традиційному Форумі сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини, який був створений для діалогу підприємців, брокерів із органами державної митної служби і результатом діяльності якого є реальні позитивні зміни в роботі Рівненської митниці.

Підстави для побоювань повернення корупційних схем, людей, які займали керівні посади при попередній владі та погіршення роботи митниці цілком реальні, адже підприємці з інших областей, зокрема Волинської та Івано-Франківської вже відмічають погіршення в роботі їхніх місцевих митницях.

Як вже повідомлялося раніше, від імені учасників форуму, до голови Державної фіскальної служби, Президента України та Прем’єр-міністра України були направлені листи, в яких зазначалось зокрема, що суттєвих нарікань на роботу Рівненської митниці та її керівника поки що немає, а отже і підстав для зміни керівництва. Копію листа також направили до Рівненської обласної державної адміністрації. Також у листі підтримали заяви Петра Порошенка, що призначення керівництва місцевих органів державної влади повинно проводитись публічно на підставі відкритого конкурсу, з обов’язковим обговоренням та затвердженням кандидатури з громадськістю. Учасники форуму підтримують цю думку і готові сприяти впровадженню таких ініціатив, так зокрема Форум є відмінною платформою для громадського аудиту кандидатур керівників Рівненської митниці та/або донесення висновку громадськості до органів державної влади.

На жаль, на попередні листи відповіді ні з адміністрації Президента, ні з Кабінету міністрів, ні з Державної фіскальної служби не надходило. Свою підтримку в ініціативі учасників висловив представник Рівненської ОДА. Саме тому на черговому засіданні Форуму було прийнято рішення створити ініціативну групу, яка б представляючи інтереси підприємців, митних брокерів, громадськості зайнялася вирішенням даного питання. Першим кроком роботи групи став візит до заступника голови Рівненської ОДА.

Члени ініціативної групи наголосили, що бізнес хоче працювати виключно у правовому полі, учасники Форуму не захищають нинішнього начальника Рівненської митниці, а лише за чесну та ефективну роботу працівників митної служби. До ОДА група звернулася тому, що її голова підпорядкований вертикаллю влади до президента та Уряду, а тому група просить донести позицію громадськості до вищих державних органів.

Підприємці також розповіли про те, яких нарікань заслуговувала Рівненська митниця за попереднього керівництва, наводили приклади позитивних напрацювань Форуму та ситуацію на Рівненщині щодо проходження митного контролю.

Пан Приварський відмітив, що він підтримує ініціативу громадськості, і сприятиме групі у межах своїх повноважень. Також він пообіцяв донести позиції листів, та висловлені на зустрічі думки до голови Рівненської ОДА та Президента України, водночас зауважив, що діяти не в межах законодавства він не вправі. Також пан Приварський висловив свою особисту думку, що незрозумілі зміни в керівництві області до добра не доведуть.

ГО “Час-Дій” активно співпрацює з ініціативною групою, члени нашої організації входять до складу групи. Ми й надалі інформуватимемо громадськість про розвиток подій та реакцію державних органів на наші дії. Реальність створюється саме тобою!

Автор:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
16.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward