Митний форум: перевірки виганяють бізнес з Рівненщини

event 18:06 Четвер 10 Вересня 2015

Сьогодні об 11:00 відбулося чергове засідання Форуму сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини, на якому, вже традиційно, були присутні члени та представники ГО “Час-Дій”.

На засіданні митного Форуму перед представниками бізнесу і громадськості звітував начальник Рівненської митниці ДФС, також обговорювалось питання надмірної кількості перевірок на Рівненській митниці, що спричиняє тиск як на працівників митниці так і на суб’єктів ЗЕД.

Зі сторони Рівненської митниці було відзначено, що загальний товарообіг в січні-серпні 2015 року у порівнянні із загальним товарообігом у січні-серпні 2014 року зменшився на 313 млн грн. (38%): обсг експорту зменшився на 86,9 млн дол. (32,5%), а імпорт зменшився на 226,1 млн. дол. (40,7%).

Станом на 1 вересня 2015 року на обліку в Рівненській митниці ДФС перебувають 1509 учасників зовнішньо-економічної діяльності, з яких 759 здійснювали зовнішньоекономічну діяльність з початку року (236 учасників ЗЕД здійснювали зовнішньоторгівельні операції, поставлені на облік в інших митницях).

Згадувались також декілька гучних затримань контрабанди, виявлення кримінальних правопорушень тощо.

Також звітувалися рівненські митники і щодо кадрових питань: із штатної чисельності митниці в 210 одиниць працівників – з початку року було звільнено 16 чоловік, 7 з яких відповідно до перевірки, передбаченої ЗУ “Про очищення влади”, 4 працівника було поновлено за рішенням суду.

Болючим питанням було пов’язане з очевидним тиском, який здійснюється зі сторони ДФС до Рівненського регіону, численні орієнтування, які діють лише в межах Рівненської області, що очевидно змушує бізнес мігрувати до інших регіонів і проходити митний контроль швидше без непотрібних перевірок. Виникає питання, якщо є дійсно підстави вважати, що той чи інший суб’єкт ЗЕД вчинює порушення, то чому перевірки щодо них вчиняються лише на території Рівненської митниці?

З центру розпочалася вже п’ята перевірка самої митниці, що звичайно ускладнює роботу працівників митниці.

Міграція підприємців, постійні перевірки самої митниці спричиняють зменшення надходжень до бюджету від сплати мита, а це в свою чергу унеможливлює отримання сум на розвиток Рівненського регіону.

Поширювалась на форумі також інформація щодо електронної петиції на сайті Президента України про необхідність виділення митниці в окрему службу, а не підпорядкований фіскальній службі орган.

З текстом петиції можна ознайомитись за посиланням:

https://petition.president.gov.ua/petition/4373.

Також на обговорювали і зрушення щодо запровадження аналогічного форуму на Волині, зокрема уже відбуваються зустрічі громадськості із керівництвом Волинської митниці, є заява керівника про підписання меморандуму про створення форуму сприяння митній справі та інвестиціям на Волині.

Учасники Форуму виступали із питанням незрозумілої позиції Рівненської ОДА. Зокрема на попередньому розширеному засіданні Форуму начальник Рівненської ОДА заявляв, що в нього немає претензій до роботи місцевої митниці, тоді як на запитання Прем’єр-Міністра, хто з голів ОДА задоволений роботою своєї регіональної митниці, він не сказав ані слова.

Піднімалось питання відсутності відповідей від ДФС на листи Форуму та відсутність бажання влади рахуватись із думкою громадськості.

Було вирішено, що у разі продовження тиску з боку варто розробляти стратегію проведення масових заходів, а також було вирішено відрядити делегатів Форуму до відділу внутрішньої безпеки з питаннями щодо вибіркових перевірок.

Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward