Чому “митні сотні” не ефективні та не законні? Коментар

event 10:39 П’ятниця 22 Липня 2016

Табличка: Зона митного контролюЗа словами Костянтина Лікарчука – екс-заступника голови ДФС, широко розрекламована кампанія “митних сотень” не витримує жодної юридичною критики, а їх поява на митниці взагалі незаконна.

Згідно Митного кодексу в зоні митного контролю дозволено перебувати лише митникам, тоді як до складу “митних сотень” входять працівники національної поліції (які митниками не є), яким доступ до зони дозволено постановою КМУ. За словами Лікарчука, все що вони виявлять та всі їхні протоколи не матимуть законної сили, принаймні не повинні.

За його словами, ідею таких груп на митниці лобіював кум колишнього очільника Митниці Ігоря Калєтніка Геннадій Романенко, котрий є головним консультантом прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
Він пояснив, в чому вигода цих “митних сотень”: “Створити групи, включити в них своїх людей. І щоб ці люди заробляли на Митниці окремі гроші. От що вони будуть робити? Вони будуть зупиняти ті чи інші вантажі, імітувати якусь роботу з тими вантажами, з перевіркою. І будуть вимагати кошти, щоб ці вантажі все рівно випускати”.
Лікарчук також розповів, як технічно має відбуватись ця перевірка “митними сотнями”:

“Це так смішно, що немає ніякого змісту описувати. Теоретично логіка полягає в тому, що вони можуть зайти в зону митного контролю і перевірити будь-який вантаж. Умовно: їм надходить якийсь сигнал, що їде якийсь не такий вантаж, вони виїжджають, його перевіряють, митниця, припустимо, вже його оформлює, а тут виявляється порушення, і начебто результати цієї перевірки будуть на щось там впливати. Хоча це абсолютний абсурд. По постановці навіть. Тому що це: а) не законно; б) неефективно. 100 людей, які є в цих групах, не зможуть проконтролювати, навіть теоретично, діяльність 24 митниць”, – зазначив він.
За його словами, на оплату їх праці кошти беруть із Державної фіскальної служби. “Ніяких додаткових коштів на ці “митні сотні” не було виділено. Просто в рамках бюджету ДФС виділили якісь гроші, які повинні ці люди отримувати. Але вони ж ще повинні бути чимось оснащені: якимись автомобілями, засобами і так далі”.

Джерело: Главком

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward