“Чим це загрожує?”: чи може імунітет запам’ятати коронавірус

Дослідники зазначили, що вважають дискусію про “антитіла до COVID-19, що зникають”, трохи безглуздою.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Дослідники з Сінгапуру вважають, що імунні клітини організму здатні розпізнавати коронавіруси після першого контакту з ними, навіть роки потому. І це більш вагомий фактор імунітету, ніж наявність антитіл.

Дослідники вважають, що імунні клітини (так звані T-лімфоцити B-лімфоцити) “запам’ятовують” вірус і можуть викликати імунну відповідь.

Вчені досліджували “пам’ять” клітин у 36 людей, що пережили COVID-19, 23 осіб, що перехворіли на хворобу SARS під час спалаху 2003 року та 37 осіб, які ніколи не хворіли. 

У всіх, хто пережив COVID-19, були T-лімфоцити, які розпізнали новий коронавірус. У тих, хто пережив SARS, клітини розпізнали коронавірус 2003 року, і навіть новий коронавірус. Більше того, ті, хто ніколи не хворів жодною з цих хвороб, мав захисні T-лімфоцити. Ймовірно, ця категорія людей стикалася з коронавірусами в минулому, і має певний імунітет до нового спалаху.

Наразі, вчені зазначили, що вважають дискусію про “антитіла, що зникають” до COVID-19 трохи безглуздою. Адже набагато важливіше те, що у тих, хто хворів, виникає клітинна пам’ять, і це дозволяє швидко запустити імунну відповідь у разі нового зіткнення з вірусом.

Джерело: сайт Reuters

Читайте також: “Де відпочити в умовах пандемії”: кордони для українців відкрили ще 13 країн

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: