Середа 25.11.2020

-:-

Чи зменшує обмеження кількості людей у приміщеннях ризик інфікуватися коронавірусом — дослідження

event 13:52 П’ятниця 13 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Обмеження кількості людей, які можуть перебувати у приміщеннях, зменшує ризик передачі коронавірусу.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це свідчать результати дослідження, яке опублікували у журналі Nature.

Науковці проаналізували геодані 98 млн людей із 10 міст США та з’ясували, що вони відвідували з березня по травень. Вони отримали дані про щогодинне пересування цих 98 млн і змогли розрахувати, скільки у середньому людей перебували на квадратний метр.

Якби ресторани, спортзали та інші переповнені громадські місця були відкриті у перші місяці пандемії, то 8 із 10 людей інфікувалися коронавірусом саме там, кажуть науковці.

Коментар: Ресторани були б найризикованішими місцями. Ризик інфікуватися там приблизно у чотири рази вищий, ніж у спортзалі чи готелі“, — розповів один із авторів дослідження зі Стенфордського університету Юре Лесковец New York Times.

Науковці кажуть, що часткове обмеження роботи закладів харчування, яке відбувається зараз у всьому світі, особливо важливо для людей із низьким рівнем доходу. Згідно з дослідженням, навесні спалахи інфікування сталися саме в таких громадах.

Різниця у доходах

Для того, щоб зрозуміти відмінності між людьми з різними доходами, дослідники вивчили продуктові магазини. З’ясувалося, що у районах із низьким рівнем доходу люди вдвічі частіше інфікувалися коронавірусом, ніж у районах із вищих рівнем доходу.

Це пояснюють, зокрема, тим, що у магазинах у районах із низьким рівнем доходу на один квадратний метр на 60% більше відвідувачів і покупці в таких магазинах залишаються вдома.

Після того, як у США оголосили жорсткий карантин та закликали громадян залишатися вдома, вчені помітили, що люди з низьким рівнем доходу не змогли різко зменшити свою мобільність. Зокрема через те, що більшість людей не могли працювати вдома, бо їх місце роботи це не передбачає. Геодані показали, що у районах із низьким доходом спостерігалися значні скупчення людей.

Як показав аналіз науковців, якби ресторани продовжували працювати як зазвичай, це призвело б до додаткових 600 тисяч заражень до кінця травня у США.

Дослідники пропонують зосередитися на часткових обмеженнях для перебування людей у приміщеннях. Наприклад, якщо обмежити наповненість ресторанів до 60%, це зменшить на 80% кількість інфікувань там.

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: Комаровський назвав ТОП-6 місць, де найбільше шансів захворіти на COVID-19

Останні новини
24.11.2020, Вівторок
23.11.2020, Понеділок
22.11.2020, Неділя
21.11.2020, Субота
20.11.2020, П’ятниця
19.11.2020, Четвер
18.11.2020, Середа
Читати більше новинarrow_forward