Чи вигідно вести бізнес на Рівненщині?

event 12:40 Четвер 15 Листопадаа 2018

Вже другий рік в Україні обирають найбільш комфортні регіони для ведення бізнесу. Рейтинг підготовлений Regional Doing Business 2018, його авторами є Офіс ефективного регулювання (BRDO) і Спілка українських підприємців (СУП). Розглянемо, яке місце в ньому посіло Рівне та наскільки воно придатне для ведення підприємницької діяльності.

Оцінювання проводилось по методиці, запропонованій Всесвітнім банком, респондентами опитування стали українські підприємці. Зі слів виконавчого директора “Спілки українських підприємців та підприємств” в цьому році було опитано 1317 представників бізнесу у всіх регіонах України. Досліджувались 6 напрямів взаємодії підприємців з владою:

  • Створення підприємства;
  • Сплата місцевих податків;
  • Отримання дозволів на будівництво;
  • Оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості;
  • Приєднання до електромереж;
  • Якість електронних сервісів.

По кожному напрямку виставлялись бали від 1 до 100. Максимальний бал, який могли отримати регіони в сумі – 600, однак навіть лідери набрали лише трохи більше 300 балів.

Перша десятка:

Найбільш комфортним регіоном для ведення бізнесу є Вінницька область. У трійці лідерів Івано-Франківська та Житомирська області. “Вінниччина має найбільший бал загалом, Житомирщина – по компоненту створення підприємства. Чернігівщина конкурує за об’єкти будівництва і має прогрес у відведенні земельних ділянок.  Харківщина і Донецький регіон найбільш лояльні до бізнесу в питанні сплати податків.

Рівненщина посіла 6 місце, та відзначилась, як регіон, де легко створити нове підприємство. Найбільші проблеми – наявність і доступність електронних сервісів, на яких можна було б отримати адміністративні послуги онлайн.

 

Го “Час-Дій” та Громадська ініціатива За чесний тендер  проведуть тренінг для бізнесменів“Публічні закупівлі без корупції”. Основні питання, що розглядатимуться: переваги та можливості участі бізнесу в публічних закупівлях, законодавче регулювання публічних закупівель та  робота через систему Prozorro. Отож, якщо ви працюєте в бізнесі, плануєте чи лише почали працювати з публічними закупівлями (тендерами) та хочете дізнатись більше, цей тренінг для Вас.

Коли? 29 листопада з 10:00 до 16:00.

Де? вулКоновальця, 4. Офіс ГО “Час-Дій”.

Участь за попередньою реєстрацією: https://bit.ly/2DzJXFk 

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward