НОВИНИ

Чи перейде Україна на літній час у 2021 році?

Цього року Україна вперше за тривалий час може відмовитися від ідеї з переведенням годинників на літній та зимовий час. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт “Про обчислення часу в Україні” (реєстр. № 4201). Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді України прийняти його за основу.

Якщо депутати підтримають цей законопроєкт, Україна не буде переводити годинники двічі на рік, а залишиться жити за єдиним встановленим часом (UTC+2). Це означає, що по всій території країни залишиться стандартний (зимовий) час, а навесні не треба буде переводити стрілки на годину вперед.

Коментар: 95 % території України перебуває в межах єдиного часового поясу — UTC+2. Тільки Луганська та частково Донецька та Харківська області, а також незначна частина Закарпатської області знаходяться в інших часових поясах. Часова відмінність між ними становить 68 хвилин. Тому ми можемо говорити, що фактично вся Україна перебуває в межах одного часового поясу“, – зазначив Руслан Стефанчук.

Раніше про наміри відмовитися від переведення стрілок годинників заявили в Євросоюзі. Однак країни Старого Світу самі вирішать, який час залишити – літній чи зимовий.

В Україні переведення годинників на стандартний та літній час керується постановою Кабміну Міністрів України від 13 травня 1996 року №  509, яка встановлює, що стрілки годинників щороку переводять вперед в останню неділю березня о 03:00 та назад — в останню неділю жовтня о 04:00. 

У 2011 році Верховна Рада скасувала перехід на зимовий час, однак після невдоволення у західній частині України рішення відмінили. Дискусії у суспільстві щодо переведення годинників не стихають і зараз. У східній частині країни далеко не всі підтримують стандартний час, нарікаючи на ранній світанок влітку (близько 3-ої години) та скорочений світловий час ввечері.

Лікарі стверджують, що перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини. Не доведена і економічна доцільність переведення стрілок годинників.

Джерело: сайт Рівне Медіа

Читайте також: Зеленський втретє за місяць скликає РНБО

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Забутий суперфуд: поживний щавель, який збагатить ваш раціон

Якщо ви хочете розширити свій вибір листової зелені на ринку, щавель – це зелень, яку…

1 годину ago

Як правильно приготувати спаржу: 4 швидкі способи

Настав сезон спаржі – вишуканого овочу, сповненого корисних елементів та вітамінів. Спаржа готується дуже швидко,…

3 години ago

Шикарний блиск за 5 хвилин: цей простий трюк у душі зробить волосся, як у рекламі

Ви коли-небудь бачили волосся, яке так блищить, що схоже на дзеркало? Звичайно, так — у…

4 години ago

Через які помилки можна втратити урожай груш: не всі садівники знають

Груша – невибагливе дерево і при належному догляді за рослиною, плоди виростають смачними, соковитими та…

5 години ago

На Закарпатті жителька Ужгорода постане перед судом за організацію азартних ігор онлайн

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного проведення азартних ігор,…

6 години ago

Вдарив, а потім викрав телефон: поліцейські Дніпра оголосили підозру зловмиснику

Вчора ввечері, 16 травня, у Дніпрі 37-річний чоловік напав на 40-річного перехожого та відібрав у…

7 години ago