Чи можливо протидіяти інформаційній маніпуляції?

event 14:33 Середа 15 Травня 2019

Сьогодні, як ніколи актуально вміти розпізнавати інформаційну маніпуляцію, вплив ЗМІ та соціальних медіа. Поговоримо про медіаграмотність – інструмент, яким має володіти кожна свідома людина.

Впродовж довгого часу у людей панувала думка, що медіа – це джерелом достовірної інформації, якій можна цілковито вірити. Сьогодні це інструменти, якими намагаються сформувати наше сприйняття навколишньої реальності.

Щоденно ми споживаємо гігантські об’єми інформації, більшу частину якої ми не встигаємо критично обдумати – проаналізувавши чи перевіривши її достовірність. Саме така мозаїка з подій формує у нас те чи інше бачення навколишнього світу.

Медіаграмотність – це навички, що допомагають критично сприймати медіа інформацію, починаючи від прихованого маркетингу, закінчуючи маніпулятивними постами в фейсбуці. На ділі звучить просто, але, для набуття цих інструментів потрібна постійна робота над собою.

Канадський вчений Джон Пандженте сформолював такі ключові поняття медіаграмотності:

  • медіа формують наше почуття реальності. Ставлення та сприйняття реального світу формується  медіаповідомленнями, які переслідують певні цілі;
  • створення медіапродукту — це бізнес. За кожним бізнесом стоять конкретні люди, що мають свої корисні інтереси. Вони визначають зміст того, що ми дивимося, читаємо, слухаємо;
  • медіа впливають на політичну й економічну ситуацію, провокуючи соціальні зміни;
  • медіа змушують нас замислюватися про події, що відбуваються в інших країнах.

Більше дізнатись про медіаграмотність можна на черговому засіданні Клубу «Активної Громади».

Дата: 15 травня о 17:00.

Адреса:  вул. Є. Коновальця, 4. Офіс ГО “Час-Дій”.

 

 

Автор:
Теги:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward