Чому ризик смерті у чоловіків вищий ніж у жінок: вчені назвали причини

event 20:08 Середа 17 Березня 2021 ПОДІЇ

За останні десятиліття тривалість життя зросла. Відомо, що в середньому жінки живуть довше за чоловіків, однак вони більше хворіють, у них частіше розвивається інвалідність.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Зміщення показника чоловічої смертності до жіночої збільшувалася, починаючи з середини 19 століття. Вчені вважають, що біологічні відмінності між статями роблять жінок більш стійкими до несприятливих факторів.

Відомо, що в деяких країнах (наприклад, в Канаді) різниця між ризиком смерті чоловіків і жінок стала трохи зменшуватися в останні десятиліття. Передбачається, що це стало наслідком поліпшення здоров’я чоловіків, їхнього способу життя та умов праці. З іншого боку, жінки стали частіше помирати від хвороб які раніше вважалися переважно чоловічими, наприклад, від раку легенів.

У новому дослідженні вчені зібрали дані з 28 країн. У дослідженнях, які вони проаналізували, взяли участь близько 179 тисяч осіб, 55% з них були жінками.

Ризик смерті у чоловіків старше 50 років виявився в середньому на 60% вищий, ніж у жінок з тієї ж вікової групи. У різних країнах цей показник істотно відрізнявся. Наприклад, в Мексиці ризик смерті у чоловіків був вище на 7%, а в Японії – на 144%.

Вчені встановили, що найбільший внесок у відмінності в ризику смерті між чоловіками й жінками вносить куріння. Згідно з їхніми розрахунками, куріння і серцево-судинні хвороби відповідальні за 22% цієї відмінності. Дослідники вважають, що це наочно демонструє приклад країн з найбільшим розривом – Японії, Естонії, Польщі.

Автори стверджують, що при вивченні зв’язку гендерної приналежності з ризиком смерті потрібно враховувати не тільки біологічні фактори. Соціальні та інші немедичні фактори можуть також мати вплив.

Джерело: сайт 24канал

Читайте також: Вчені розповіли, чому вдень хочеться спати

Останні новини
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward