Середа 21.10.2020

-:-

“Чому молодь не голосує?”: в Україні запустили кампанію, яка закликає молодих людей прийти на вибори

event 17:14 Вівторок 13 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Громадська організація Global Office у рамках ініціативи #вліпизасебе випустила маніфест BAYDUZHE, що закликає молодь проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Чому це важливо?

Причиною ініціативи є надзвичайно низька виборча активність: за даними Центру Разумкова, минулого року на парламентських виборах проголосувало лише 27% української молоді.

Організатори планують не тільки показати голосування таким, яким раніше його ніхто не бачив — модним і сучасним, — а й зробити це актуальною для молоді візуальною мовою. Героями маніфесту стали київські, львівські, харківські й одеські блогери, музиканти, діджеї, продюсери, хореографи, художники, фотографи та стилісти. Розробкою маніфесту займалося креативне агентство ANGRY. А власне трек створив київський саунд-продюсер Koloah і музикант OTOY.

Коментар:Молодь скаржиться на низьке представництво своїх інтересів у політиці й не довіряє політичним партіям та інститутам державної влади в Україні. Лише 7% вважають, що молоді люди, швидше за все, будуть добре або дуже добре представлені в українській політиці. Водночас вони не готові ні займатися політичною діяльністю, ні навіть цікавитися політичними подіями“, — коментує проблему Світлана Колодій, координаторка ініціативи #вліпизасебе.

Головний слоган маніфесту: “Байдуже хто ти, якщо тобі не байдуже”.

На відео різні за зовнішністю, професією, стилем життя та сексуальною орієнтацією молоді люди об’єднуються заради однієї цілі — заявити про свій голос, адже неважливих голосів не буває.

Ініціатива не має на меті просунути окрему партію або кандидата. Мета кампанії — мотивувати молодь бути свідомою й активною у питаннях власного майбутнього. 

Коментар:Зазвичай реклама перед голосуванням говорить про те, що людині треба зробити, а не про саму людину. Ми змістили акценти й замінили звичне “Від вас залежить майбутнє країни. Проголосуйте за неї” на “Ви маєте право бути такими, якими вам хочеться. Проголосуйте за себе”. Для нас було важливо показати “справжніх людей”. Не недосяжних із телевізора, а тих, з ким кожен може зустрітися й поговорити: на вечірці, у перукарні, у кав’ярні. Водночас ми не хотіли брати акторів — кожен, хто знімався в маніфесті, знімався там не за гонорар, а за переконання“, — прокоментував Сергій Малик, креативний директор ANGRY. 

Майбутнє залежить від кожного

Маніфест наголошує на тому, що не важливо, звідки ти, який у тебе стиль, робота або освіта, ти — громадянин своєї країни і повинен брати відповідальність за те, у яких умовах будеш жити.  

Коментар:Це питання поваги до самого себе. Ми наразі перебуваємо у дуже перемінному періоді для світу, нашої країни зокрема. Сподіватися на те, що наш батько чи бабуся з дідусем виберуть за нас краще майбутнє або ж це зроблять наші сусіди — дуже марно. Ми ж не посилаємо до зубного наших знайомих, коли зуб болить у нас. (…) Я вважаю себе активним громадянином, людиною усвідомленою і здатною приймати зважені тверезі рішення. Місце, де я живу, напряму пов’язане зі мною у щоденній взаємодії, тому бажано мати повагу і хоча б раз на декілька років приділити годину-дві свого часу заради інвестиції у своє ж майбутнє“, — прокоментував свою позицію співавтор треку, київський музикант OTOY. 

Проєкт реалізовує громадська організація Global Office, у рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!” USAID/ENGAGE, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID і здійснюється Pact Ukraine.

Джерело: сайт ШоТам

Читайте також: Експерт розповів, коли найвигідніше купувати iPhone

Останні новини
20.10.2020, Вівторок
19.10.2020, Понеділок
18.10.2020, Неділя
17.10.2020, Субота
16.10.2020, П’ятниця
15.10.2020, Четвер
14.10.2020, Середа
Читати більше новинarrow_forward