НОВИНИ

Чого не варто робити при COVID-19: поради від медиків

Антибіотики для профілактики, лікування противірусними препаратами, КТ легень при перших симптомах – науковці про найпоширеніші помилки, яких допускаються українці при COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Коронавірусна пандемія не сповільнює обертів. І хоча уже з’явилися повідомлення про успіх у розробці вакцини, доведених препаратів для профілактики та лікування COVID-19 поки що не існує. При цьому хворі часом вдаються до небезпечних методів самолікування, констатують українські фахівці. Експерти зібрали найпоширеніші помилки:

Споживати препарати для “профілактики”

Аби вберегтися від хвороби, люди часом починають себе “заліковувати” ще до інфікування. Вживання відносно безпечних вітамінів, дієтичних добавок, а подекуди і серйозних лікарських препаратів, як-от інтерферони чи муколітики – небезпечна тенденція. Такі рекомендації можна зустріти від сімейних лікарів та, що особливо небезпечно, від популярних медиків-блогерів.

Пити вітаміни у великих дозах

Неконтрольоване споживання вітамінів може дуже зашкодити. У національному протоколі відсутні будь-які рекомендації щодо вітамінів, а тому, ухвалюючи рішення про їх прийом, обов’язково варто зважати на правильне дозування. Наприклад, для вітаміну D добова норма становить не більше 400-500 міжнародних одиниць, для цинку – 15-20 міліграм. Самостійно під час хвороби збільшувати дозування не потрібно.

Робити зайві тести

Зайвими на певних етапах хвороби можуть виявитися і самі тести на коронавірус. Бігти до лабораторій, коли заманеться, не варто. По-перше, слід розібратися, який саме тест необхідно здати. По-друге, варто зважати на найбільш оптимальний час проведення. Так, ПЛР-тести частіше показують хибно-негативні результати саме на пізніх стадіях захворювання, зауважують експерти. ІФА-аналіз доцільно застосовувати не раніше, ніж за п’ять-сім днів від початку симптомів – для виявлення антитіл IgМ, та за десять днів – аби виявити антитіла IgA. Необхідність тестування на COVID-19, як і усе подальше лікування завжди варто обговорювати з фахівцем.

КТ в перші дні хвороби

Комп’ютерна томографія (КТ) під час пандемії стала надзвичайно популярною серед українців. Однак поспішати на додаткову дозу опромінення при перших симптомах чи позитивному тесті не варто. 

Коментар: КТ чи рентген-знімок рекомендовано госпіталізованим пацієнтам із важким перебігом хвороби, що мають конкретні клінічні показання до КТ, наприклад, задишку чи наявність супутньої патології“, – наголошує екскерівниця українського міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Лікуватися антибіотиками

Зловживання антибіотиками – одна з головних проблем при COVID-19 в Україні. Експерти застерігають від самолікування та призначення їх пацієнтам. 

Прийом антибіотика в ранній фазі коронавірусної хвороби є небезпечним, може спровокувати різке погіршення стану і посилити набряк легень. Антибіотики є доцільними лише якщо встановлено приєднання вторинної бактеріальної інфекції. Її можна діагностувати по аналізу крові чи рентгенографії. 

Вживати противірусні препарати

Категорично заборонено під час хвороби приймати і будь-які противірусні препарати. Вживання їх на ранніх термінах хвороби, як і антибіотиків, може спричинити неконтрольовану гіперімунну відповідь організму на проникнення COVID-19 в легені.

Збивати невисоку температуру

Оскільки специфічних засобів для домашнього лікування від COVID-19 немає, тактика має бути як і при будь-якому респіраторному захворюванні, нагадують медики. При цьому одна із частих помилок – одразу збивати підвищену температуру жарознижувальними. 

Надувати кульки та використовувати “народні методи”

Лікарі також радять пацієнтам з COVID не сподіватися на “народні методи” чи поради на кшталт надувати повітряні кульки при пневмонії. Будь-які дихальні гімнастики після перенесеного запалення легень варто проводити під наглядом спеціалістів. А поради про вживання соди, промивання носа йодом тощо краще відкинути, аби не зашкодити ще більше.

Джерело: сайт Корреспондент

Читайте також: Відзавтра на всій території Рівненщини розпочне діяти “карантин вихідного дня”

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Названо знаки Зодіаку, які цього тижня спіймають удачу за хвіст

Зірки обіцяють їм дуже сприятливий період, коли вони можуть домогтися бажаного, пише уніан. Лев У…

21 хв. ago

СБУ повідомила про викриття мережі агентів ФСБ, які готували вбивство президента Зеленського

СБУ викрила мережу агентів ФСБ РФ і затримала двох полковників УДО, які готували вбивство президента…

30 хв. ago

СБУ викрила мережу агентів фсб рф, які готували вбивство Президента України: затримано двох полковників УДО

Контррозвідка та слідчі СБУ зірвали плани фсб із ліквідації Президента України та інших представників вищого…

32 хв. ago

У Житомирі керівник благодійної організації переправляв ухилянтів за кордон

Підозри за фактом незаконного переправлення чоловіків за кордон отримали керівник благодійної організації у Житомирі та…

32 хв. ago

Посилення мобілізації в Україні: кому з чоловіків скасують відстрочку з середини травня

Після набуття нового закону про мобілізацію у травні зміняться умови військового обліку. Документом визначено осіб,…

41 хв. ago

Чи буде в Україні цього тижня холодно: детальний прогноз

Синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха розповіла, чи дійсно цього тижня очікується похолоднання. Про це  вона сказала…

51 хв. ago