Через поганий урожай ціна яблук вдвічі вища за минулорічну

event 05:12 П’ятниця 23 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Через несприятливі погодні умови урожай яблук вдвічі менший, а ціна вдвічі вища. Садівники вже підраховують збитки. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Цього року постраждали фермери, які вирощують яблука. На Херсонщині у квітні вдарили заморозки на початку цвітіння. Після такого стресу оговталися не всі дерева. На одному з комунальних підприємств раніше збирали до 14 тис. т/рік, нині близько 8 тис. тонн.

Коментар:На яблуках з’явилися плями. Вони змінили свою форму. Товарність знизилася в рази. Дуже багато відібрали на перероблення — соки та пюре“, —  розповідає Роман Рудий, завідувач фруктосховища.

Схожа ситуація не лише на Півдні. Постраждали також сади Вінниччини та Черкащини. Неврожай вплинув і на вартість яблук по всій країні. Навіть гуртова ціна завищена.

Коментар: Минулого року ціна на яблука була 6-8 грн/кг, цього року — від 8 до 12 грн/кг. Супермаркети, на жаль, не відразу виплачують гроші за товар. Цим користуються посередники, які пропонують оплату відразу, але за меншою ціною“, — пояснив Олександр Ощіпок, аграрій.

Таким чином, покупці переплачують, а виробники недоотримують.

Коментар: Раніше Херсонщина експортувала яблука. Цього року дуже мало експортується. Це пов’язане з невеликим урожаєм у порівнянні з іншими роками. Власники садів кажуть, що урожайність майже в половину менша, ніж минулого року“, — зазначила Лариса Коломієць, начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській обл.

Українські експерти прогнозують, що цьогорічний урожай ще й гірше зберігатиметься. Не виключено, що вже навесні яблука доведеться купувати за кордоном.

Джерело: сайт Куркуль

Читайте також: В Україні випустили першу партію паперу з опалого листя

Автор:
Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward