НОВИНИ

Через коронавірус померли понад 1,5 тисячі вчителів: освітяни закликають захистити педагогів

Вчителі, які хворіють на коронавірус, згодом можуть мати хронічні захворювання чи втрату витривалості до навантажень у роботі. Загалом вже понад 1,5 тисячі педагогів загинули через COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Окрім того, у деяких вчителів перебіг коронавірусної хвороби призводить до того, що вони змушені покинути викладання.

Тому Національна освітня асоціація закликає негайно ухвалити закони, які б гарантували належний рівень захисту вчителям та викладачам.

Згідно з даними МОН, ще з початку навчального року на COVID-19 в Україні захворіли майже 25 тисяч учителів. Але вже давно інформація про кількість хворих педагогів не оновлювалася.

Коментар: “Відповідно до даних, отриманих з усіх регіонів країни, чисельність вчителів, які хворіли на коронавірус, за останні 2,5 місяці збільшилась у 4-5 разів, а кількість смертей, спричинених COVID-19, перетнули позначку 1500 випадків”, – написали освітяни.

І хоча точну картину наразі складно відтворити, статистика втрат педагогів від коронавірусу не ведеться взагалі.

Проте сотні тисяч педагогів щоденно наражаються на великий ризик захворіти. Адже школи працюють в очному режимі. Втім, вчителі та члени їхніх родин реального соціального захисту не мають.

Захворювання на COVID-19, отримане вчителем під час роботи, МОН не вважає професійним захворюванням, тому педагоги не можуть розраховувати на додаткове обов’язкове державне страхування.

Коментар: “Навіть у порядку доступу до вакцинації від COVID-19 учителі – далеко не пріоритетна група, хоча повинні бути одними з перших отримувачів вакцини”, – додає освітня асоціація.

Освітяни вважають, що вчитель має бути прирівняний за своїм статусом до військовослужбовця, який нині захищає Україну від російської агресії. У разі встановлення групи інвалідності чи його смерті внаслідок інфікування COVID-19, вчитель та його родина мають отримувати усі відповідні виплати.

Джерело: сайт 24канал

Читайте також: МОЗ створило інтерактивну мапу безкоштовних пунктів тестування на Covid-19

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Як приготувати апетитні роли, багаті на білок: ідея для перекуса на роботу

Немає нічого кращого, ніж приготувати роли з рисовим папером. Це просто, смачно та легко. На…

2 години ago

Такі аромати подобаються усім: 5 класичних нот у парфумерії

Зазвичай парфуми створюють щонайменше з 10 інгредієнтів, що розкриваються в різний час і роблять аромат…

3 години ago

Гарні, але дуже проблемні: які рослини не варто садити на своїй ділянці

Вибираючи красиві рослини для прикраси ділянки, необхідно враховувати їхню потенційну шкідливість. Деякі чагарники і рослини,…

4 години ago

Капітана з Рівненщини судили за прикривання пиятик підлеглих та преміювання їх

Костопільський районний суд визнав капітана однієї з військових частин винним у недбалому ставленні до служби.…

5 години ago

Гелікоптер із президентом Ірану потрапив у аварію

На північному заході Ірану сталася аварія з гелікоптером, який перевозив президента країни Ібрагіма Раїсі. Вертоліт…

5 години ago

Пенсіонерку з Львівщини судили за антиукраїнські дописи в “Однокласниках”

Червоноградський міський суд Львівщини визнав винною у поширенні комуністичної символіки та виправдовуванні збройної агресії Росії…

6 години ago