Сьогодні Міжнародний день бортпровідника
12 липня відзначають День бортпровідника. Вітаємо працівників цієї тяжкої, водночас романтичної професії
Праобразом стюардес стали офіціанти-стюарди з дорогих круїзних лайнерів на морі. До 1928 року за безпекою та порядком у салоні слідкував другий пілот, що однак не було краще для безпеки польоту, оскільки другий пілот також потрібен і в кабіні пілотів. Пізніше почали набирати третього члена екіпажу – стюарда, який слідкував за безпекою та комфортом пасажирів у салоні.
Перші ж жінки-стюардеси з’явилися приблизно в 1930 році, набиралися із медсестер, що було корисно, оскільки коли літак перебуває у небі вміння надати медичну допомогу є вкрай важливим, також це корисно і в екстрених посадках, падіння літака тощо. Згодом більшість авіаліній почали набирати лише дівчат-бортпровідників, які пройшли відповідні курси. Привабливі стюардеси використовувалися у рекламі, їм легше було спілкуватися із пасажирами, також зазвичай їх вага була менша ніж у чоловіків, що для повітряних суден також не мало важливо.
Слід зазначити, що обов’язки стюардес у ті романтичні часи не обмежувалися наданням медичної допомоги та пригощанням кави. Вони компостували квитки, зважували пасажирів та їх багаж, прибирали у салоні та кабіні пілотів, перевіряли надійність кріплення пасажирських місць до підлоги, били мух у салоні, а заодно тягати відра з паливом для до-заправки літака і допомагати персоналу закочувати машину до ангару. Тоді ж були сформовані й перші вимоги до кандидаток у «небесну команду»: диплом медсестри, вік до 25 років, вага не більше 52 кг, зріст не вище 160 сантиметрів, сімейний статус – незаміжня.

Україна отримала першу партію вакцини Pfizer, придбану за кошти держбюджету

“Наче з мамою в один клас ходила”: Олексій Дурнєв зізнався, чому не закохається в Тіну Кароль
