Без нього як без рук: чому ми залежні від смартфонів?

event 19:00 Вівторок 23 Жовтня 2018

Чи стикалися ви з терміном нозофобія? Це залежність від телефону, тобто страх лишитись без нього. Дана загроза виникла на початку цього десятиліття, вона ще не отримала свою клінічну категорію, але своїми масштабами привертає увагу науковців.

Торіч у декількох школах Франції і Італії провели експеримент, в якому учням пропонували на день відмовитись від свого смартфону. Більшість участиків розповіли, що в кінці дня відчували певну тривогу і дискомфорт. Також не знали, що робити з вільним часом.

Ми безповоротно прив’язані до своїх гаджетів. Всі сфери соціального життя знаходяться у нашій кишені. Сьогодні ми отримуємо інформацію, робимо покупки, працюємо, спілкуємось і відпочиваємо за допомогою телефону, тому його втрата це об’єктивний дискомфорт.

Немає чіткої відповіді стосовно залежності, але можна виділити декілька факторів:

– Зручність,  скоріш за все ти читаєш цю статтю з екрана телефону.

– Сплеск дофоміну – перевірка нових повідомлень, лайків, коментарів призводить до вироблення гормону радості.

– Невміння проводити час з собою. Найчастіше ми беремо телефон до рук, коли нам нудно, так як це найдоступніший інструмент для втечі від стресових ситуацій.

Як із будь якою залежністю, залежність від телефону для початку треба визнати і проаналізувати в чому вона може бути шкідливою та які сфери життя можуть від неї страждати. Відповівши на запитання «Що я намагаюсь компенсувати своїм телефоном?» ми можемо виявити власні проблеми та комплекси і направити сили на пряму боротьбу з ними.

Автор:
Теги:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
16.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward