В Україні може з’явитися реєстр “поганих” банкірів
Нацбанку запропонували створити перелік осіб із зіпсованою репутацією
Національному банку України (далі – НБУ) запропонували створити реєстр осіб із зіпсованою діловою репутацією. Про це йдеться в законопроекті № 4993. Згідно із законопроектом, передбачається, що НБУ буде вносити до реєстру відомості про осіб, які є або були власниками істотної участі в банку, керівниками банку (кандидатами в керівники банку), якщо їх ділова репутація не відповідає вимогам бездоганності.
Також до реєстру повинна вноситися інформація, про грубі порушення такими особами законодавства або нормативно-правових актів НБУ, або якщо діяльність таких осіб призвела до нанесення шкоди фінансовому становищу банківської установи.
Востаннє критерії небездоганності репутації банкірів істотно розширювалися 6 червня 2015 року, коли набула чинності постанова № 357. Репутація вважається зіпсованою у топ-менеджерів банків, які не менше шести місяців займали посади в органах управління банку в період року до моменту, коли банк був визнаний неплатоспроможним. У цьому випадку керівників “відлучають” від ринку на три або ж десять років, якщо банк збанкрутував через відмивання грошей.
За останні два з половиною роки в Україні збанкрутувало вже 80 банків. Тому репутація вважається зіпсованою у кількох тисяч чоловік.
У парламенті переживають, що без реєстру Нацбанк не здатний приймати швидкі рішення. “Відсутність систематизованих відомостей про осіб, які втратили бездоганну ділову репутацію, не дає можливості службовцям Національного банку оперативно приймати рішення з кадрових питань у банківській системі”, – пояснює автор законопроекту.
У Нацбанку не змогли прокоментувати своє ставлення до необхідності формувати реєстр осіб з небездоганною діловою репутацією.
Експерти вважають, що якщо законопроект буде прийнятий, і Нацбанк буде зобов’язаний вести такий реєстр, то до нього в подальшому потраплять не тільки банкіри. “Згідно з реформою ринку, Нацбанк стане регулятором не тільки для банків, але також і для кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів”, – нагадує генеральний директор Українського кредитно-банківського союзу Галина Оліфер.
Але парламент може піти далі та визнавати зіпсованої репутації не тільки банкірів, а й їх недобросовісних клієнтів. “Якщо з клієнтом, який не повернув борг, чи не будуть відбуватися різні події, то повертати кредити будуть тільки труси, – говорить голова правління банку Форвард Андрій Кисельов. – Доступ до цієї інформації повинні мати треті особи “.

Календар свят у липні 2022: що відзначаємо і скільки відпочиваємо

Інфекціоніст розповів, чи можна використовувати алкоголь для дезінфекції рук
