Авто в Україні зможуть зупиняти без причини: в МВС дали пояснення

event 16:35 П’ятниця 19 Лютого 2021 ПОДІЇ

Надання поліцейським права зупиняти автомобіль без конкретних законних підстав має дві причини, одна з яких – боротьба із незаконним обігом зброї в країні.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко. За його словами, законопроєкт №2695 про посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, що був ухвалений 16 лютого, є компромісним.

Мартиненко наголосив на двох моментах, чому норма про право поліцейського зупиняти авто та перевіряти стан водія є вкрай важливою.

Перша причина полягає в тому, що в умовах війни в Україні дорогами перевозиться велика кількість зброї і вибухівки. Право на зупинку і перевірку авто в такому випадку є нормальною світовою практикою.

Коментар:У нас уже сім років йде війна. І весь цей період у нас в автомобілях перевозиться величезна кількість зброї і вибухівки. Відповідно, для того, щоб її виявляти, періодично автомобілі треба перевіряти. Це неписані правила в країнах, в яких відбуваються збройні конфлікти, обов’язково треба застосовувати ті важелі, які могли б дати змогу виявляти на ранніх етапах зброю та вибухівку“, – пояснив радник міністра.

Друга причина пов’язана із необхідністю періодичної перевірки водіїв на предмет алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Адже саме п’яне водіння є однієї з причин смертності на дорогах.

Коментар: За період незалежності України загинуло понад 180 тисяч людей. Однією з причин смертності на дорогах є нетверезе водіння. Щоб виявляти нетверезих водіїв треба періодично зупиняти транспортні засоби, щоб перевіряти, чи водій не перебуває в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння“, – наголосив він.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Степанов вилетів до Індії аби особисто привезти вакцину проти COVID-19

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward