П'ятниця 18.09.2020

-:-

“Атакує мозок”: вчені знайшли новий симптом коронавірусу

event 17:25 Вівторок 15 Вересня 2020 ПОДІЇ

Журнал Science опублікував статтю “Від “туману в голові” до пошкодження серця, затяжні проблеми COVID-19 турбують учених”, де описані симптоми хвороби і їх вплив на організм. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Вчені відзначають, що список хронічних захворювань, викликаних вірусом COVID-19, довший і різноманітніший, ніж уявляють собі лікарі.

Згідно з журналом Science, утруднене мислення може виникнути після гострої інфекції COVID-19. Вірус пошкоджує клітини головного мозку, а запалення в мозку або тілі може призвести до неврологічних ускладнень.

Чи впливає вірус прямо або побічно на мозок?

У двох лабораторіях в Онтаріо канадські дослідники зосередили увагу на групі пацієнтів, які страждають неврологічними симптомами.

Доктор Адріан Оуен, професор когнітивної нейробіології в Університеті Західного Онтаріо, підозрює, що проблема тривалих симптомів COVID-19 може бути серйознішою, ніж передбачалося спочатку.

Коментар: “Якщо ці проблеми стануть довготривалими або постійними, ми зіткнемося з дуже і дуже великими соціальними й економічними труднощами”, — сказав Оуен в інтерв’ю CTV News.

Оуен приєднався до команди канадських нейробіологів, які запустили онлайн-дослідження впливу COVID-19 на головний мозок — найбільший проєкт у світі з вивчення “прямого і непрямого впливу хвороби на мозок”.

Дослідження націлене залучити 50 тис. добровольців з підтвердженим діагнозом коронавірусу, які протягом року будуть проходити онлайн-тести. 

Як пояснив Оуен, тести більше схожі на онлайн-ігри, які тривають близько півтори хвилини й оцінюють функції мозку, зокрема пам’ять, концентрацію і здатність розв’язувати проблеми.

Коментар: “Якщо зібрати всі шматочки інформації разом, можна зрозуміти, як COVID-19 впливає на когнітивні функції й чи впливає це на одних людей більше, ніж на інших”, – сказав дослідник.

Оуен сподівається отримати деякі результати дослідження на початку цієї осені, щоб краще зрозуміти вплив нового коронавірусу на мозок і знайти способи допомогти людям з неврологічними симптомами.

“Схоже, що вірус безпосередньо атакує мозок”

Доктор Джон Конноллі, вчений з Університету Макмастера в Гамільтоні, також вивчає дію нового коронавірусу на роботу мозку.

Коментар: “Судячи з попередніх досліджень, які публікують по всьому світу, схоже, що вірус здатний долати гематоенцефалічний бар’єр* і безпосередньо атакувати мозок. 

Це означає, що багато ускладнень хвороби, такі як відмова легенів та інших органів, можуть бути викликані порушеннями мозку, а не вірусом, що безпосередньо вражає інші органів”, — написав Конноллі в електронному листі для CTV News.

Лабораторія Конноллі співпрацює з VoxNeuro, нейротехнічним стартапом Університету Макмастера, для оцінки функції мозку з використанням нейровізуалізації на основі електроенцефалограми (ЕЕГ) . За словами Конноллі, скоро почнеться набір пацієнтів для участі в дослідженні.

Конноллі додав, що мета дослідження — краще зрозуміти, які пацієнти найбільш уразливі для неврологічних симптомів і які медичні заходи найкраще підходять для лікування.

За даними журналу The Economist, тривале одужання для пацієнтів з новим коронавірусом — явище нерідке. Багато лікарів кажуть, що частка пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 з тривалими проблемами, набагато вища, ніж пацієнтів з іншими вірусними захворюваннями, такими як грип.

Джерело: сайт The Epoch Times 

Читайте також: “Не схожий на інші”: вчені виявили абсолютно новий симптом COVID-19

Останні новини
18.09.2020, П’ятниця
Eleanora
17.09.2020, Четвер
Eleanora
Eleanora
16.09.2020, Середа
Eleanora
15.09.2020, Вівторок
Eleanora
14.09.2020, Понеділок
Eleanora
13.09.2020, Неділя
12.09.2020, Субота
11.09.2020, П’ятниця
Eleanora
Читати більше новинarrow_forward