Архітектура юрського періоду

event 20:30 Понеділок 12 Листопадаа 2018

З червня 2017 року у Рівному розпочався процес популяризації історико-культурної спадщини міста. «Винуватцем» цього є проект «Від мамонтів до Рівного. Історичними стежками міста». Він здобув перемогу у першому голосуванні за громадський бюджет. Сьогодні розберемо, чому за ним на вулицях міста з’явилися «надгробки» та як цього можна було уникнути.

Ідея проекту звучала чудово – розмістити на вулицях та біля історичних пам’яток інформаційні блоки, створити мобільний додаток, все для того, щоб Рівняни та туристи могли без зайвих труднощів дізнатись історичні факти того чи іншого місця. Так у місті відкрився інформаційний центр для туристів. На будівлях почали з’являтись інформаційні таблички та 21 кований дороговказ. Якщо останні ще вписувались в загальний вигляд міста та не викликали нарікань у жителів, то бетонні стенди, які з’явились нещодавно, навряд, залишать когось байдужим до своєї «моторошної» краси.

За правилами, місцева рада займається реалізацією проектів за рахунок бюджету міста. З інформації на сайті Prozorro, вартість одного бетонного капелю складає 3930 гривень, це без встановлення і оздоблення рамкою. Схожий товар, на тому ж Prom.ua коштує від 1200 до 1500 грн. Дані постаменти вже охрестили надгробками. У маленькій рамці розміщена коротка інформація, але всім своїм виглядом такі стовпці пропагують пройти повз них. У деяких постаментах, наприклад, біля пам’ятника визволителів Рівного табличка порожня, а біля бульвару Богдана Хмельницького до такого стовпчика прив’язаний поминальний вінок.

Начальник управління культури і туризму стверджує, що такий зовнішній вид, це в першу чергу захист від вандалів. Все зроблено для того,щоб ці стовпці були довговічними та наші люди їх не розтрощили. В цих словах є сенс, але хотілося б, щоб естетичний вигляд міста не псували подібним непорозумінням, ще й за немалі суми з наших податків.

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward