З Днем археолога

Рівн, вул. Шкільна - розкопкиГО “Час-Дій” вітає усіх археологів із професійним святом. Бажаємо успіхів у пошуках знахідок історії та розкриття істини на події минулого

Археоло́гія (грец. αρχαιος — стародавній, λογος — слово) — наука, що висвітлює історію людського суспільства на основі вивчення пам’яток кам’яного, мідного (бронзового), залізного віків і пізніших часів. До цих пам’яток, що називаються археологічними, належать: стоянки, поселення, поховання, різні типи знарядь праці, зброї, посуду, прикрас, предмети побуту, мистецтво тощо.

День археолога відзначається 15 серпня. Неофіційно – воно зародилося ще за часів СРСР на честь Трипільської експедиції, яку очолювала археолог  Тетяна Сергіївна Пассек, день народження якої – 15 серпня. Уперше святкувався День археолога в СРСР 1947 року археологами Волго-Донської археологічної експедиції під керівництвом Бориса Міхліна.

У 2008 році Указом Президента України “Про День археолога” № № 694/2008 від 6 серпня 2008 року це свято було встановлено на державному рівну в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: